Annesinin ölümüyle yıkılan şarkıcı Yılmaz Morgül, zor günlerin ardından hastaneye yatırıldı.Yaşadığı ani ölümü atlatamayan Morgül'ün sağlık durumunu yakın arkadaşı açıkladı.

Yılmaz Morgül'ün uzun süredir yoğun bakımda tedavi görmekte olan annesi Fatma Morgül geçen günlerde yaşamını yitirmişti.

Annesiyle fotoğrafını paylaşan ünlü şarkıcı, acı haberi sosyal medya hesabından, "Annemi, canımı, bebeğimi, her şeyimi kaybettim. Anneciğim mekanın cennet olsun. Allah rahmet eylesin" sözleriyle duyurmuştu.

Yaşadığı ani ölümü atlatamayan ve kendisini yoğun iş temposuna veren şarkıcı, bu sabah rahatsızlanınca hastanelik oldu.

Yılmaz Morgül'ü yakın arkadaşı Pelin Suade, hastaneye götürdü. Suade, Morgül'ün sağlık durumuyla ilgili sosyal medya hesabından bilgi verdi.

"Sabah saatlerinde hastaneye getirdim. Annesini kaybettiği için onun üzüntüsüyle kendisini yoğun çalışma temposuna verdi. O yüzden vücudu bitap düştü. Nazarlara geldi."

Yılmaz Morgül, geçen aylarda annesiyle ilgili acı bir hikaye paylaşmış ve şunları söylemişti:

"Annem şu anda yatalak, Alzheimer. Ben her gün anneme baktığımda çok üzülüyorum. Bebek gibi, hiçbir şey söylemiyor. Bir gün eve geldim, telefon açtım ama annem cevap vermiyor. Çok merak edip, eve gittim. Kapımız açıktı, 'Anneciğim' diye sesleniyorum, cevap yok. Yatak odasına girdim, 'Anneciğim ben geldim. Neden konuşmuyorsun?' dedim. Yorganla kafasını kapatmıştı, 'Yüzünü gizleme' dedim."

Müge Anlı milletvekili aday adayı mı oluyor? Anlı'dan açıklama geldi Müge Anlı milletvekili aday adayı mı oluyor? Anlı'dan açıklama geldi

"Yorganını ben açmak zorunda kaldım. Annemin yüzünün bir tarafı yoktu. Hayatımda hiç böyle bir şey görmemiştim. Birisiyle telefonda konuşuyor, annemi hastaneye kaldırıyorum, Zona diyorlar. O güne kadar Zona'nın ne demek olduğunu bilmiyordum. Bir kişinin söylediği ağır kelime yüzünden annem Zona'ya yakalandı. Sonra Demans'a, Demans'tan da Alzheimer'a döndü. Annem şu anda bir bebek, konuşamıyor. Hiçbir derdini söyleyemiyor..."

"Herkesten rica ediyorum; 'Kimse annesini üzmesin, kimse annesine sesini yükseltmesin'. Çok kötü şeyler yaşayacaksınız sonra. Bütün annelerin ellerini öperim, onların ellerini ayaklarının altını öperim."