Bülent Ersoy, YouTube'da yayınlanan Dünya Güzellerim Masada programında Zeki Müren ile ilgili iddialarıyla gündem olmuştu. 'Hiç kimse bilmez bunu' diye sözlerine başlayan Bülent Ersoy, Zeki Müren'in kendisini kıskandığını ve ölümünün sebebinin de bu olduğunu öne sürmüştü.

Ersoy'un bu sözleri magazin gündemine bomba gibi düşerken aynı zamanda da çok tepki aldı.

En sert tepkii ise aramızda Kalmasın programına katılan sanatçı Yılmaz Morgül'den geldi.

Yılmaz Morgül “Zeki Müren bana olan kıskançlığından öldü” diyen Bülent Ersoy'u adeta yeren yere vurdu.

Morgül'ün Aramızda Kalsın programında yaptığı açıklamalar şöyle;

Bülent Ersoy’un sözleri üzerine çok sinirlenen Yılmaz Morgül şunları söyledi;

O insanı o kadar kıskandınız öyle bir engellemeler yaptınız ki. Siz kıskançlığınızla o insanın psikolojisini alt üst ettiniz. Zeki Müren sizin kıskançlığınız yüzünden öldü. Devran Çağlar… Cevap verin! En büyük kıskançlık tohumları olan sizsiniz. Sanatçılar alçakgönüllü olan insanlardır. Ben bir Zeki Müren fanıyım. Onu örnek almış sanatçıyım. Ona çok büyük saygı duyuyorum.

Ünlü model Bella Hadid'in yeni sevgilisi bakın kim? Ünlü model Bella Hadid'in yeni sevgilisi bakın kim?

Efendiliğin, gerçek sanatçılığın temsilcisi. Siz asla o saygıya ulaşamayacağınız için 28 yıldır içinizde olan kıskançlığınızı topluma aktararak yakışmayacak davranışlar sergilediniz. Sizin adınıza çok üzülüyorum. Siz benim için bitmiş bir insansınız. Kibir en büyük günahtır. Siz kibrin en büyük temsilcisisiniz. Neymiş paşa değilmiş? Bu ünvan saygınlığından dolayı verilmiştir. Diva diye bir unvan Türk müziğinde var mıdır? Siz verdirdiniz o unvanı. Tek diva Leyla Gencer’dir. Diva unvanı olsaydı, Müzeyyen Senar olurdu, Emel Sayın olurdu. Siz Müzeyyen Senar taklidisiniz!

Yılmaz Morgül’ü neden yıkamadınız? Yılmaz Morgül saygın bir insandır. O sizin mecralarınızda dolaşmayan bir adamdır. Siz benim kadar şarkıcı mısınız? Siz Müzeyyen Senar’ın yaşlılık taklidisiniz. Zeki Müren de Müzeyyen Senar’ı taklit ederek adım atmıştı. Ama o Zeki Müren ekolünü buldu. Sizin bir tavrınız olmadı. Bunlar şov. Bir insanı bitiren kibirdir. Kibir sahibi insan En büyük benim der.

Şu anda yaşayan Mustafa Sağyaşar, Muazzez Abacı, Nesrin Sipahi, Mustafa Keser, Emel Sayın. Bu saydığım insanlar seni nota diye alır duvara tablo diye asarlar. Bu konuşmalarla kendinizi de bitirdiniz. Vah vah vah. Siz asla Zeki Müren beyefendinin saygısına ulaşamayacaksınız. Kibir mahvetti sizi.

Editör: Medya Tilkisi