Bu Cuma birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmleri vizyona giriyor. Aksiyondan komediye, dramdan animasyona, gerilimden korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı Cuma günü, sinemaseverlere farklı dünyaların kapılarını aralayacak. Hep Yek 5: Bizim Şeyimiz mi Altan, Mahalleden Arkadaşlar, Hazine, Astronot Köpekler: Tropikal Macera (Space Dogs: Tropical Adventure), Kabus Gecesi: Diriliş (Jeepers Creepers: Reborn), İlgi Manyağı (Sick of Myself) ve Kestik! (Final Cut) filmlerinin vizyona girecek.

4 Kasım Cuma günü vizyonunun öne çıkanları

Hep Yek serisinin beşinci filmi olan Hep Yek 5: Bizim Şeyimiz mi Altan,izleyicilere 96 dakikalık bir kahkaha tufanı sunuyor. Film, Ali Kapan ve adamlarının ceza evinden çıkıp intikam almaya çalışmasını anlatıyor. İntikam ateşinin enselerinde olduğu Altan ve Gürkan ise Gürkan’ın dayısı Ferruh aracılığıyla bir aşiretin koruması altına giriyorlar. İkili düşmanlarından kaçmak isterken, ülkeye kaçak yolarla giren göçmenlerden daha beter bir duruma düşüyorlar.

1667476049_HepYek5BizimSeyimizmiAltan

Nurgül Yeşilçay, Alper Kul ve Murat Akkoyunlu’nun başrollerde olduğu, bu hafta vizyona girecek ikinci komedi filmi olan Mahalleden Arkadaşlar, mahale reisi olan İsmet’in çetesine girmek isteyen Selçuk’un hikayesini anlatıyor. İsmet’i kendine idol olarak gören Selçuk, onun çetesine girmek isterken, iki arkadaşı ile çete kurup mahallenin altına üstüne getiriyor.

Çağlar Çorumlu’nun başrol olduğu BKM yapımı bir yerli komedi olan Hazine, annesini defnetmek için yıllar sonra doğup büyüdüğü kasabasına dönen devlet memuru Mesut’un hikayesini anlatıyor. Mesut annesine karşı son görevini yerine getirirken, kardeşi Musa gizli bir definenin peşine düşüyor.Kardeşi Musa yüzünden katıldığı define kazısı sırasında yaşanan olaylar, Mesut'ukara komik bir maceranın ortasında bırakıyor.

Emmy ödüllü oyuncu trafik kazasından hayatını kaybetti Emmy ödüllü oyuncu trafik kazasından hayatını kaybetti

1667476048_Hazine

Rus yapımı bir animasyon filmi olan Astronot Köpekler: Tropikal Macera (Space Dogs: Tropical Adventure), astronot köpekler olan Belka ve Strelka'nın hikayesini konu ediniyor. İkili uzayda bir keşif görevindeyken, dünyadan gelen acil durum mesajı üzerine yeryüzünü kurtarmaya çalışıyorlar. Mike Disa’nın senaryosunu yazdığı film, izleyicileri 80 dakikalık harika bir maceranın ortasınaatıyor.

1667476052_SpaceDogsTropicalAdventure_AstronotKopeklerTropikalMacera

Yönetmenliğini Timo Vuorensola’nın yaptığı yabancı korku filmi Kabus Gecesi: Diriliş (Jeepers Creepers: Reborn), her yıl düzenli olarak yapılan korku festivaline katılan Chase ve sevgilisi Laine’nın hikayesini anlatıyor. Laine,etkinlik sırasında açıklanamayan hayaller görmeye ve rahatsız edici sanrılar yaşamaya başlarken, doğaüstü bir şeyin diğer dünyadan çağrıldığını ve olayların merkezinde ise kendisinin olduğunu anlıyor.

1667476050_JeepersCreepersReborn_KabusGecesiDirilis

Kristoffer Borgli’nin yönetmenliğini yaptığı komedi filmi İlgi Manyağı (Sick of Myself), sanatçı sevgilisi Thomas'ın kariyerinde bir anda başarıyı yakalaması sonrası gelişen Signe’nın hikayesini anlatıyor. Signe, kendisinin üzerinden çekilen sahne ışıklarına yeniden kavuşmak için bilerek kendini sürekli hasta ediyor.

1667476051_SickofMyself___lgiManyagi
Yönetmen koltuğunda Michel Hazanavicius’un oturduğu Kestik! (Final Cut), kült Japon filmi One Cut of the Dead’in yeniden yapımı olan düşük bütçeli bir korku filmi çekimi sırasında seti gerçek zombilerin basmasını konu alıyor. Asla taviz vermeyen huysuz yönetmense ise kısıtlı parayı ve zamanı harcamamak için asla ve asla çekimleri durdurmuyor.

1667476047_FinalCut_Kestik_