Yapılan açıklamada ihtiyaç sahibi ailelere 15 bin TL destek verilecek. Destekten yararlanmak isteyenlerin taşıması gereken şart açıklandı! Milyonlarca kişi destekten yararlanmak için başvuru yapıyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı dar gelirli ailelere destek ödemelerine devam ediyor. Milyonlarca kişinin yararlanabileceği bu destek ödemelerine ilişkin yeni bir gelişme yaşandı. Bayram öncesinde başvuranlara tek şartı taşımaları halinde 15 bin TL nakit destek verilecek.

ZAMLI ÖDEMELERE DEVAM EDİLİYOR

Devlet, ihtiyaç sahibi ailelere sosyal destek ödemelerine devam ediyor. Özellikle yıl başından bu yana zamlı olarak ödenen yardımlar bir nebze olsun ihtiyaç sahibi ailelerin yarasına merhem oluyor. Yapılan son açıklamaya göre hane başına tam 15 bin TL destek ödemesi yapılacak. Yardımdan yararlanmak isteyenlerin tek şartı taşıması gerekiyor.

ÖDEME İÇİN TEK ŞART

Devlet sosyal yardım parası ödemesi yapıyor. 15 bin TL sosyal yardım parasından yararlanmak isteyenler için bakılan kriter gelir durumu. Hane başına düşen gelir durumu inceleniyor. Asgari ücretin üçte birinden düşen gelir az ise yardım için başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapmak için e-Devlet’i kullanabilirsiniz.

İş Bankası’ndan 100.000 TL'lik kredi fırsatı! İş Bankası’ndan 100.000 TL'lik kredi fırsatı!

DESTEK ÖDEMESİ 15 BİN TL’Yİ BULUYOR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın bayram öncesi ödeyeceği yardım miktarları ortalama 15 bin TL’yi bulabilir. Bu yardımlar için de bakılan kriter genellikle hane içinde kişi başına düşen gelir miktar. Başvurusu onaylanan kişiler ödemelerini Ziraat Bankası ya da PTT üzerinden alabilecek.