EYT'liler bayram ikramiyesi alacak mı? EYT'liler bayram ikramiyesi alacak mı?

Altın son dönemlerin en çok araştırılan konuları arasında yerini alıyor. Gelen bir son dakika haberine göre altın almak ya da elindeki altını bozdurmak isteyenler için araştırmalar tüm hızıyla devam ederken, beklenen açıklama geldi. Bugüne kadar hemen hemen her dediği çıkan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’ten açıklama geldi.

Memiş, yaptığı açıklamasında altın, gümüş ve kripto paralarda patlama olacağını söyledi. İşte Memiş’in o açıklamaları ve merak edilenler...

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİL, DEĞERLENDİRME

Finansal analist İslam Memiş, piyasalardaki son gelişmeleri değerlendirdi. Değerlendirmelerinin kesinlikle yatırım tavsiyesi olmadığını altını çizen İslam Memiş, yorumlarının kişisel yorumlar olduğunu vurguladı.

ALTIN VE GÜMÜŞTE UYARDIM

Memiş, “ABD’de tarım dışı istihdam verisi beklentinin üzerinde çıktı. Bir sonraki de yukarı yönlü revize edildi. Açıklama sonrası dolar endeksi 106-107’de dengelenme çabasını sürdürüyor. Veri iyi gelince altın ve gümüşte de geri çekilme oldu. Bu hafta boyunca altın ve gümüşte sizi uyardım.

1794 dolar seviyesine kadar yükselen altın ons fiyatı vardı, hedef 1800 ancak dikkat edin teknik olarak bir satışa ihtiyacı var. Altının ons ve gümüşün ons fiyatında yaşanan yükselişlerin en anlama geldiğini de bildirdim.

Sanal ortamdaki birikimlerin fizikiye çevrilmesi için imkan sunar onslar dedim. Onsların da yüksek olması gerekiyor. Yine benim yol arkadaşlarım sordular, onlara cevap verdim.

29 DOLARLIK GERİLEME

57 bin 300 dolar seviyesinde altın dolar paritesi vardı. Bu seviyeden satanlar şu anda fiziki tarafta zararsız bir şekilde yerine koyabiliyorlar” dedi.

Memiş sözlerini şöyle sürdürdü:1794’e kadar yükselen altın onsu şu an 1772 dolar seviyesinde. Tarım dışı istihdam beklenti üzerinde geldiği için paritelerde sert düşüş gördük. Burada 29 dolarlık gerileme vardı, bu da ciddi bir gerileme anlık takip edenler için.

Şu anda 1772 dolar seviyesinde. Ağustos ayı için 1730-1780 bant aralıklarını takip etmeye devam ediyorum. Yükselişlerin devam edebilmesi için 1800’ün görülmesi için tekrar 1780 dolar seviyesinde iki gece kapanış yapması gerekiyor.

GRAM ALTINDAKİ GELİŞMELER

Memiş, “Gram altın/TL’de 1020-1040 aralığında dalgalanma yaşandı. “TL’yi nasıl değerlendiririm” soruları soruluyor. Şu anda ekonomiye destek vermek için elindeki altınını sat, yerine koyabilirsin.

Dolar/TL kuru 18 lira, gram altın 1030 lira seviyesindeydi. Daha alt rakamlardan almak için fırsat kollamaya devam ediyoruz. Ağustos içinde düşüşleri teknik olarak beklemeye devam edeceğiz, ülke ekonomisine de kazançlı bir şekilde destek vermeyi sürdüreceğiz. Borsa’ya geçiyoruz dolar satıp, tekrar TL’yi de koyduk, bekliyoruz” diye konuştu.