Sanat ve cemiyet hayatında ki bir çok ünlüye yaptığı birbirinden güzel ve inanılmaz değişim sağlayarak güzellikte fark yaratan estetik ameliyatlarıyla adından sıkça bahsedilen Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahı Dr. İlker Manavbaşı ile son yıllarda oldukça popüler olan ameliyatsız bıçaksız yüz germe işlemlerini anlattı.

Hızla değişen çağda artık estetik algıları da değişime uğradı. Herkes çok telaşlı ve herkes bir yere yetişmeye çalışıyor. Kimsenin kaybedecek bir saniyesi dahi yok. Hal böyle olunca sonuçları ameliyat sonuçlarına yakın, hatta bazen ameliyat sonucu kadar iddialı ve başarılı olan ve zaman almayan işlemler son yıllarda “En Popüler işlemler“ olarak uygulanmaya başlandı.

Artık kadınlar öğle arasında ya da hafta sonunda kendine ayırdığı 2 saat ile kendinde küçük dokunuşlarla büyük ve dikkat çekici değişimler uygulattırabiliyor.

Sabah evden kaşlarınızı düşük, suratınız yer çekimine teslim olmuş üzgün bir ifade ile çıkıp öğle arasında kaşlarınız olması gereken hizada durmuş, yer çekimine meydan okumuş ve arkadaşlarınız ve dostlarınız tarafından sende bir aydınlık bir gençleşme var ama nedir sorularını sorup cevap bulamadığı güzel iltifatlarla hayatınıza devam ediyorsunuz .

Estetik Ve Rekonstrüktif Cerrahı Dr. İlker Manavbaşı

Zerdeçal ile Gelen Güzellik Sırları Zerdeçal ile Gelen Güzellik Sırları

İP İLE YÜZ GERME

Kalıcı iple yüz germe işlemi, kalıcı ameliyat iplerinin medikal silikon ile karıştırılması ile elde edilen özel iplerin kullanıldığı bir uygulamadır. Geçici iple yüz askılama ise ameliyatlarda da kullanılan eriyen ameliyat iplikleri ile yapılan bir askılama işlemidir. Geçici iplerle yapılan askılama işlemlerinin etki suresi 1-2 yıl arasında değişir. Kalıcı ipler çok daha uzun yıllar etkisini göstererek hastada memnuniyet sağlamaktadır. Kalıcı ipler yüz askılama işlemlerinde ameliyat ile yüz germe işlemlerine çok yakın hatta hastanın yüz ve kas dokuları çok yıpranmamışsa ameliyat sonucuna eş değer memnuniyet ve fayda sağlamaktadır.

Hazırlık aşamasında, Kalıcı İpler Yüzün hangi bölgelerine uygulanacaksa bu bölgelere gerekli çizimler yapılıp, anestezik kremler ve lokal anestezik solüsyonlar ile gerekli uyuşturma sağlanır. Yapılması planlanan ek işlemlere göre hastaya genel anestezi de uygulanabilir. Ardından işlem yapılacak bölge antiseptik solüsyonlar ile temizlenir. Bölge hazırlandıktan sonra çok küçük delikler açılarak kalıcı ipler trokar vasıtasıyla cilt altına yerleştirilir. Bu işlem takribi olarak 45 dakika -1 ile 2 saat arasında sürebilmektedir. Tabii ki sarkmanın boyutu, uygulanacak bölge ve ek işlemler bu süreci değiştirebilmektedir.

Kalıcı İple Yüz Germe Kimler Yaptırabilir?

25-30 yaşından itibaren yüzümüzdeki dokularda gevşeme , yağ miktarında azalma, zayıflama ve ciltte incelme baslar. Yüzümüz de gevşeme ve sarkma başladıktan sonra Kalıcı iplerle yüz askılama işlemi yapılabilmektedir. Kas yapısı genetik olduğu için ve kısmen yüzde oluşan sarkmadan bağımsız davrandığı için iple kas askılama her yastaki erişkin hastalar için uygundur.

Kalıcı İple Yüz Germe Yan Etkisi Var Mı?

Kalıcı iple yüz germe işleminde herhangi bir iz kalmaz. Kullanılan materyalin doku uyumu son derece yüksektir, reaksiyon oluşturmaz. İşlemden hemen sonra gerginliğe bağlı gamzelenmeler, ciltte çekintiler görülürse de bunlar kısa sürede kaybolur. İnce derili hastalarda uygulama daha dikkatli yapılmalıdır. Aksi taktirde iplerin cilt altındaki hattı dışardan görülebilir?

Günlük Hayata Ne Zaman Dönerim?

Kalıcı iple yüz germe sonrasında iyileşme suresi kısadır ve günlük hayata işlemden birkaç gün sonra dönülebilir. Boyun germe, yağ enj ve göz kapağı gibi işlemler eklendiğinde bu sure birkaç haftaya kadar uzayabilir. Bu süre zarfında ağır işler yapmaktan ve çok sıcak suyla banyo yapmanızdan kaçmanız, aşırı hareketli sporlardan 3 hafta kadar uzak durmanız gerekir, ayrıca sırt ustu yatmaya dikkat etmek gerekir.

Kalıcı iple yüz askılama işleminin kesin bir ömrü yoktur. İpler silikon bazlı olduğu ve erimediği için askılama etkisi ipler yerinde durdukça devam edecektir. Ancak yıllar içinde yaslanmaya bağlı oluşabilecek gevşemeleri düzeltmek için birkaç adet kalıcı veya geçici iplerle takviye yapılabilir. Yine hastanın isteğine bağlı olarak yüz, boyun, orta yüz veya sakak germe gibi işlemler de kolaylıkla uygulanabilir.

Kalıcı iplerle yüz askılama işlemlerinin popülaritesi her gecen gün artmaktadır. İzsiz olması, ameliyat gerektirmemesi, iyileşme suresinin kısa olması ve sonuçların hasta beklentisini karşılayabilmesi daha fazla sayıda yüz gençleştirme isteyen hastanın bu işlemi tercih etmesine sebep olmaktadır. Özellikle ameliyat olma korkusu yasayan hastalar için tatmin edici bir çözüm sunmaktadır.

Editör: Medya Tilkisi