Real Madrid’in yıldızı Arda Güler’in sakatlığı konusunda şok bir gelişme yaşandı.

Yapılan testler sonucunda, 18 yaşındaki futbolcu sağ dizinin iç menisküsünde bir yaralanma tespit edildi. Arda, özel tedavisine devam etmek için ABD’deki kamptan ayrılarak Madrid’e geri dönerken, Marca’ya konuşan ünlü İspanyol doktor Pedro Luis Ripoll’den üzücü açıklamalar geldi.

İspanya’nın en ünlü doktorlarından ve sporcu yaralanmaları konusunda uzman olan Pedro Luis Ripoll, Arda Güler’in sakatlığına ilişkin açıklamalar yaptı. Marca’ya konuşan Ripoll, Arda Güler’in sakatlığına dair teşhis konulduktan sonra olası tedavileri ve iyileşme sürecine ilişkin şu sözleri söyledi:

Arda Güler'in yüzü gülmüyor! Yine sakatlandı Arda Güler'in yüzü gülmüyor! Yine sakatlandı

“Bu durumda, 18 yaşındaki genç sporcu Arda’nın ciddi bir sakatlığı olduğunu söyleyebiliriz. Menisküs, futbolcunun geleceği için hayati bir öneme sahiptir; çünkü dizdeki kıkırdakları koruyan ve futbolda genç sporcular için önemli bir eklem koruyucu unsurdur. Özellikle futbolcu ve genç sporcularda beş yıl ve on yıl gibi ileriye dönük bakıldığında bu büyük bir önem taşır. Eğer sakatlık gerçekten ciddiyse, tıbbi literatürde belirtilen tek bir çözüm vardır, o da menisküsün dikilmesi, yani menisküsün tekrar kapsülünü saran duvara dikilmesidir. Bu süreçte iyileşme süresi yaklaşık beş ay olabilir.”