Halkbank, yeni kredi kampanyasını duyurdu! Faiz yok Halkbank, yeni kredi kampanyasını duyurdu! Faiz yok

E-devlet şifrenizle kontrol etmeniz gerektiği açıklandı. Devlet vatandaşlara evde bakım maaşı adı altında ödemeler yapıyor. Temmuz ayından itibaren evde bakım maaşı ödemeleri de artırıldı. Ödeme almaya hak kazanan kişiler ayın 15’inden itibaren paralar hesaplara yatırılacak.

EVDE BAKIM MAAŞI ÖDEMELERİNE ZAM GELDİ

Temmuz ayında yapılan açıklamaya göre asgari ücrete zam geldi. Asgari ücrete gelen zamlardan sonra pek çok kalem de zamlandı. Yaşlılık, evde bakım ve engelli maaşlarına yapılacak zam oranı ile birlikte netleşmiş oldu. Yapılan açıklama göre temmuz ayından itibaren 2.706 TL’den 3.340 TL’ye yükseldi.

EVDE BAKIM MAAŞI NE ZAMAN YATIRILACAK?

Evde bakım maaşının ne zaman yatacağı merak ediliyor. Evde bakım maaşları her ayın 15’inde ve takip eden günlerinde yatmaktadır.

e-DEVLET’TEN EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

Evde Bakım aylığı ödemelerini E Devlet ekranı üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile E Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” yazın ve tıklayın. Açılan sayfada maaş ödemesi ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz. Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesinin altında bulunur.