İstanbul'un Büyükçekmece ilçesindeki özel bir bakımevinden skandal görüntüler geldi. Sosyal medyada infiale yol açan ve gündem olan videoda, hasta bakıcıların, yatalak hastalara şiddet uyguladığı görüldü. Tepki çeken görüntülere ilişkin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından açıklama yapıldı. Öte yandan olaya ilişkin 1 zanlı gözaltına alındı. İşte haberin detayları...

Bakımevinde skandal görüntüler: Yatalak hastalara şiddet uyguladılar, o anları da sosyal medyadan paylaştılar!

İstanbul Büyükçekmece'de özel bir bakımevindeki çalışanların, hastalara uyguladığı şiddet anlarına ait video sosyal medyada infiale yol açtı. Skandal görüntüleri çekip sosyal medyada paylaşan bakımevi çalışanları büyük tepki çekti.

HASTALARA ŞİDDET UYGULADILAR

Görüntülerde bakımevinde çalışan bir kişinin, yatalak bir hastaya önce küfredip ardından fiziksel şiddet uygulayarak, "Beni seviyor musun?" diye sorduğu görüldü. Görüntüyü çeken kişi ise o anları gülerek kaydetti.

SOSYAL MEDYADA İNFİALE YOL AÇTI

Yürekleri sızlatan görüntünün sosyal medyada paylaşılmasının ardından birçok kullanıcı büyük tepki gösterdi.

SORUŞTURMA TAMAMLANANA KADAR KAPATILMASINA KARAR VERİLDİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, hastaya şiddet olayının gerçekleştiği İstanbul'daki özel bakımevinin, idari soruşturma tamamlanana kadar kapatılmasına, hizmet alanların güvenli kuruluşlara sevk edilmesine karar verildiğini duyurdu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya duyurdu! Büyük uyuşturucu operasyonu! İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya duyurdu! Büyük uyuşturucu operasyonu!

Bakanlık, bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılan İstanbul'da özel bir bakımevinde görevli personelin hastaya hakaret ettiği ve şiddet uyguladığı görüntülerle ilgili açıklama yaptı.

Olayın paylaşılmasının ardından, İl Müdürlüğüne bağlı ekiplerin, ivedilikle, ilgili bakım merkezine giderek gerekli incelemelerde bulunduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Görüntülerde yer alan personelin iş akdi özel bakım merkezi tarafından derhal feshedilmiş, ayrıca söz konusu şahıs ile ilgili olarak tarafımızdan Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. Olayın gerçekleştiği özel bakım merkezinin idari soruşturma tamamlanana kadar kapatılmasına, hizmet alan vatandaşlarımızın güvenli kuruluşlara sevk edilmesine karar verilmiştir."

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği, Büyükçekmece'deki bir engelli bakımevi hakkında soruşturma başlatıldığını, bakım merkezinin faaliyetlerine son verildiğini bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, "Soruşturma çerçevesinde olayın yaşandığı engelli bakım merkezinin faaliyetlerine son verilmiş olup merkezde kalan engellilerimizin, çevrede bulunan uygun bakım evlerine yerleştirilmeleri kararı alınmıştır. Olayla ilgili adli ve idari süreç devam etmektedir." ifadelerine yer verildi.

GÖZALTINA ALINDI

Olayın yaşandığı engelli bakımevindeki çekilen görüntülerde yer aldığı belirlenen şüpheli N.C. yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelinin emniyetteki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

valilik

Kaynak: AA-İHA