Geçtiğimiz Mart ayında Nevşehir Ortahisar’da bir otel odasında yaşanmıştı. Mutlu ve Kader Akbaş çifti evlendikten sonra balayı için Kapadokya’yı seçti. Akbaş çift kaldıkları balayı odasında 2 gün sonra ‘karbon monoksit’ gazından zehirlendi.

Bursa'da Mevlid-i Nebi Haftası kutlandı Bursa'da Mevlid-i Nebi Haftası kutlandı

Olayla ilgili otelin kazan dairesinden bu gazın sızdığı şüphesi ortaya çıkmış olaya ilişkin 3 kişi ifadelerinin ardından tutuklandıktan sonra yapılan itiraz üzerine serbest bırakıldı.

Damat Mutlu Akbaş’ın babası Famil Akbaş ise davanın daha duruşmasının görülmediğini ancak olayla ilgili gözaltına alınan 3 kişinin daha sonra serbest bırakıldığını ifade ederek, “Mahkeme görmeden, duruşma olmadan bunlar mahkeme tarafından tutuksuz yargılamak üzere serbest bırakılmış. Kararı görünce acımız 10’a katlandı. Acımız zaten büyük ben çocuklarımı bir otel odasında balayında zehirlenerek kaybetmişim. Olaya sebebiyet veren kişiler yargılanmadan tutuksuz yargılanmak üzere Ürgüp hakimi serbest bırakmış. Avukatımızın itirazlarına rağmen itiraz ret edilmiş. Dosya tamamlanmamış daha. Hiç mahkeme olmadı daha mahkeme günü daha belirlenmedi. Daha dosya tamamlanmadan bu şahısları serbest bırakmışlar. Adalet istiyoruz. Birisi sebep olacak sonra elini kolunu sallayarak sokakta gezecek” dedi.