Sık sık il dışı ziyaretleriyle gündemden düşmeyen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Van'da bir vatandaşın İETT otobüslerine üst üste yapılan zamları hatırlatması üzerine önce zammı reddedip vatandaşa “Uyduruyorsun” demiş, daha sonra ise İETT Genel Müdürünü arayıp gerçeği öğrendikten sonra vatandaşın haklı olduğunu öğrenince “Demek ki vatandaş haklı yani” ifadelerini kullanmıştı.

Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı, "Daha kendi kurumundaki zam oranını, bilet fiyatını bilmeyen kişiyi sen alacaksın cumhurbaşkanı yapacaksın. Allah aşkına güldürmeyin" sözleriyle yaşananları eleştirdi.

İşte Can Ataklı'nın İBB Başkanı İmamoğlu'nu eleştirdiği o sözleri:

Bakan Vedat Bilgin’den zam, asgari ücret ve EYT açıklaması! Milyonlara müjdeyi verdi: Ek 500 TL daha verilecek Bakan Vedat Bilgin’den zam, asgari ücret ve EYT açıklaması! Milyonlara müjdeyi verdi: Ek 500 TL daha verilecek

İmamoğlu kendini bir kez daha ateşe attı. İflah olmayacak bu adam. Maalesef CHP'nin küçük bir kesimi efsunlaşmış gibi, 'İmamoğlu olmazsa kaybederiz' havasında. Ben iki eleştiri yaptığımda, 'AK Partili mi oldun?' diyorlar. Kardeşim adam kendi kendini zaten mahkum etti. Gitti Negehan Alçı'yı aldı yanına. Biz, 'Bunlara anlatacağız' dedi.

Van'da durup dururken bir vatandaşla kavgaya tutuştu. 'Yalan söylüyorsun, atıyorsun' diyor vatandaşa. Adam, 'Ben İstanbul'a gittim, otobüse üç kat para ödedim' diyor. Hava da basacak ya, telefon açtı İETT genel müdürüne. O da 'Evet efendim beyefendinin söylediği doğru. Çift katlı otobüslerde çift basıldığı için onunki böyle oldu' dedi.

Bunlar bile gösteriyor. Daha kendi kurumundaki zam oranını, bilet fiyatını bilmeyen kişiyi sen alacaksın cumhurbaşkanı yapacaksın. Allah aşkına güldürmeyin, bırakın. Bunu eleştirenlere de çemkirmekten vazgeçin. Hakikaten sinir bir durum. Çünkü herkes liyakatıyla anılmalı. Liyakatıyla yoluna devam etmeli.

KARADENİZ TURU SONRASI DA SERT SÖZLERLE ELEŞTİRMİŞTİ

Can Ataklı, Ekrem İmamoğlu’nu Karadeniz ziyareti sonrasında da sert sözlerle eleştirmişti. Sosyal medya hesabından yayınladığı paylaşımında İmamoğlu'nun hatalarını sıralayan Ataklı, “Senin artık cumhurbaşkanlığı hayalin bitti, koruyabilirsen İBB Başkanlığını koru. Balon patladı arkadaş! Bundan sonra muhalif isimler, İstanbul'a çivi bile çakılmadığını ve İBB'nin hiçbir hizmet yapmadığını anlatmaya başlayacaktır” ifadelerini kullanmıştı.