Ülkemizde yaşayan herkesi yakından ilgilendiren açıklama az önce geldi. Erdoğan, yaptığı açıklamasında hayat pahalılığının farkında olduğunun altını çizerek, alım gücünün bir miktar enflasyon sebebiyle düştüğünü ifade etti. Cumhurbaşkanı açıklamasının devamında enflasyonun düşüş tarihini de müjdeledi. İşte detaylar...

Sağlık Bakanlığı 1356 engelli sürekli işçi alacak! Sağlık Bakanlığı 1356 engelli sürekli işçi alacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ATO Congresium’da düzenlenen toplantıda konuştu. Gündeme ilişkin önemli değerlendirmeler yapan Erdoğan, “Ülkemiz dünyanın en gelişmiş 10 devleti arasındaki seçkin yerini almaya her zamankinden daha yakındır. Elbette sıkıntılarımız, sancılarımız, ödediğimiz bedeller mevcuttur. Son dönemde ortaya çıkan hayat pahalılığını biliyoruz. Ülkemizin imkanlarını, finansal ilizyonlarda değil, istihdamda artırmak için kullanma tercihinde bulunduk. Asgari ücretler, sabit gelirlilerin gelir seviyesine arttırarak yaşadığımız sıkıntıları hafifletmeye çalışıyoruz. Belediye başkanlarının maaşlarında iyileştirmenin de hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

İNSANLARIN ALIM GÜCÜ YÜKSEK ENFLASYON SEBEBİYLE BİR MİKTAR DÜŞTÜ

Erdoğan yaptığı açıklamasının devamında şunları söyledi:

“İnsanlarımızın alım güçleri belki yüksek enflasyon sebebiyle bir miktar düştük. Kimseyi işsiz, aç, açıkta bırakmadık. İnşallah önümüzdeki Şubat-Mart aylarıyla birlikte enflasyonu da kontrol altına almış olarak yolumuza devam edeceğiz”

TÜRKİYE’Yİ HAK ETTİĞİ KONUMA ANCAK BİZ GETİRDİK BİZ GETİREBİLİRİZ

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti;

“İnsanların siyasi tercihlerinde ekonomi önemli bir belirleyicidir ama asla tek belirleyici değildir. Milletimize 20 yılda Türkiye’yi nereden nereye getirdiğimizi anlatacağız. Demokratik ve ekonomik kazanımları eskiyle mukayeseli bir şekilde ortaya koyarak hafızaları sürekli canlı tutmalıyız. Bu altyapı ile ülkemizi nereye ulaştırmak istediğimizi anlatacağız. Dünyanın yeniden yapılandığı süreçte Türkiye’yi hak ettiği konuma ancak biz getirdik, biz getirebiliriz. Karşımızdaki güruhun ülkemizin ve insanımızın geleceğine nasıl zarar verebileceğini hep beraber biz anlatacağız. Koalisyon dönemlerinin ülkemize maliyeti ve ödediği acı bedeller ortadadır”