Başrolünde Oktay Kaynarca’nın rol aldığı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi yayınlandığı dönemde reyting rekorları kırmıştı. Geniş kitlelere ulaşan dizi ilginç bir şekilde yayından kaldırılmıştı.

EDHO'ya da bilinen ismi ile Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, beklenmedik bir anda ekranlara veda etmişti.

Öyle ki sabahına kadar dizinin yeni bölümünün fragmanları dönerken, akşamına dizinin yayından kaldırıldığı haberleri yayılmaya başlamıştı.

Kızılcık Şerbeti'ndeki gizemli kadın kim olacak? Yoksa diziye o isim mi geliyor! Kızılcık Şerbeti'ndeki gizemli kadın kim olacak? Yoksa diziye o isim mi geliyor!

Bir süre sonra yayıncı ve yapımcı tarafındaki sorunlardan ötürü dizinin yayın hayatının sonlandırıldığı belirtilmişti. Ardından EDHO’nun yayınlanması için farklı isimler devreye girdi.

İlk plan EDHO’nun sinemalarda yayınlanacak bir final bölümüyle izleyiciye veda etmesi üzerineydi. Fakat bu plan yarım kaldı. Ardından dijital yayın platformu BLU TV devreye girdi.

BLU TV dizinin yeni bölümlerini yayınlamak için düğmeye bastı. Bu sefer de ATV devreye girdi ve taraflara uçuk bir dava açacağını belirtti.

Bu açıklama sonrası BLU TV Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisini yayınlamaktan vazgeçti.

Edho Detay 1

Şimdi ise Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi izleyiciyle yeniden buluşmaya hazırlanıyor. Peki dizinin yeni sezonunda bizleri neler bekliyor?

Sosyal medyada yer alan bilgilere göre dizinin yeni sezonunda başrolde Ozan Akbaba’yı izleyeceğiz.

Dizinin temel kadrosu büyük oranda korunacak olsa da hali hazırda farklı projelerde rol alan isimler yeni sezonda yer almayacak.

Dizinin çekimleri Ağustos ayı gibi başlayacak ve ilk bölüm Eylül ayının ilk haftasında ekranlara gelecek.

Dizinin yeni sezonunun bir kanal yerine dijital içerik platformunda yayınlanması bekleniyor. Şimdilik dizinin yeni sezonuna ilişkin sızdırılan bilgiler bu şekilde diyebiliriz.

Editör: Emel Kılıç