Ünlü oyuncu 58 yaşında hayatını kaybetti Ünlü oyuncu 58 yaşında hayatını kaybetti

13 yaşında elektronik sigaraya başlayan ABD'li  Draven Hatfield 19 yaşına geldiğinde 4 kez akciğerleri söndü.16 yaşında geldiğinde çoktan bağımlı haline gelen genç adam, her iki günde bir tek kullanımlık paketi bitiriyordu.

"HAYATIMIN EN ACI VERİCİ DENEYİMİYDİ"

2021 yılının Ekim ayında şiddetli göğüs ağrısı ve kramplar yaşamaya başlayan genç adam hastaneye kaldırıldı.

"Ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yoktu, neyi yanlış yapmış olabileceğimi düşünüyordum" diyen 19 yaşındaki gence Spontan Pnömotoraks (SP) yani akciğer sönmesi teşhisi kondu ve acilen göğüs tüpü takıldı.

Hastanede göğüs tüpüne bağlı olarak bir hafta geçiren Draven bu süreci "Hayatımın en acı verici deneyimiydi" diyerek tanımlasa da yaşadıklarının elektronik sigara ile bir bağlantısı olmadığını düşündü.

 AMELİYATA ALMAK ZORUNDA KALDILAR

Taburcu olduktan sonra işine geri dönen genç adam elektronik sigara kullanmaya devam etti ancak bir hafta sonra aynı şey tekrar oldu.

Peş peşe 3 kez akciğer sönmesi yaşadığını iddia eden Draven sonunda bir uzmanla görüştüğünü ve elektronik sigarayı bırakmaya karar verdiğini belirterek, "2022 yılının Şubat ayında farklı nefes almaya başladığımı hissettim. Her yutkunduğumda acı hissediyordum. İşte o zaman anladım. 4. kez Spontan Pnömotoraks  yaşıyordum. Hastaneye giderken her şey normal görünüyordu ancak oraya vardığımda beni ameliyata almak zorunda kaldılar" dedi.