Milyarder iş insanı Elon Musk, yeniden 'dünyanın en zengin insanı' unvanını aldı. Güney Afrika ve Kanada kökenli olan Musk, sosyal medya devi Twitter'ı satın aldıktan sonra Tesla hisselerinin düşmesi nedeniyle milyarlarca dolar zarara uğramıştı.

Tesla, SpaceX ve Twitter şirketlerinin patronu Elon Musk, 'dünyanın en zengin insanı' tahtına yeniden oturdu. Milyarder iş insanı, Tesla hisselerinde yaşanan düşüşün ardından 'dünyanın en zengin insanı' unvanını Louis Vuitton'un patronu Bernard Arnault'a kaptırmıştı.

Öte yandan, elektrikli otomobil devi Tesla'nın hisseleri bu yıl yaklaşık olarak yüzde 70 yükselişe geçti ve böylece Musk'ın serveti de arttı. Yatırımcıların ekonomide güçlenme işaretleri ve faiz artışlarında yavaşlama gibi etkilerle riskli hisseleri tercih etmesiyle Tesla hisseleri 6 Ocak'ta gördüğü gün içi en düşük seviyeden bu yana yaklaşık yüzde 100 artış kaydetti. Ayrıca bazı Tesla otomobil modellerine uygulanan indirimlerin ardından talep arttı. Bu da şirketin gelirinde artışla sonuçlandı.

TESLA HİSSELERİ MUSK'IN SERVETİNE SERVET KATTI

Tesla hisseleri New York'ta yüzde 5,5 artışla 207,63 dolara yükseldi. Bloomberg Milyarderler Endeksi'ne göre Musk'ın serveti de 187,1 milyar dolara ulaştı. Böylece Elon Musk, dünyanın en büyük lüks markalar grubu LVMH'nin sahibi 73 yaşındaki Fransız Arnault'u tahtından ederek yeniden 'dünyanın en zengin insanı' unvanını aldı.

Yetişkin filmlerinde oynayan eski futbolcu hayatını kaybetti Yetişkin filmlerinde oynayan eski futbolcu hayatını kaybetti

Bu arada, Arnault'un servetinin 185,3 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor. 51 yaşındaki Musk'ın serveti ise geçtiğimiz yıldan bu yana 200 milyar dolar eriyerek bu yılın başlarında 137 milyar dolara gerilemişti. Musk, serveti bu miktarda eriyen ilk kişi olmuştu.

(Bloomberg)