Esra Erol'un programında ağızları açık bırakack bir olay yaşanıyor.

Esra Erol'da yaşanan olay Türkiye'yi şaşkına çevirdi. Programa Kahramanmaraş'tan katılan Hasan Akbulut, 6 yıllık karısı Gülizar'ın TikTok'ta tanıştığı 15 yaşındaki Şahin'e kaçtığını söyledi.

Mağdur adam, "Ben kaza geçirdim uzun süredir hastanelerden çıkamıyorum. Bu süreçte karım çocuklarımı bırakıp evden kaçtı" dedi.

Canlı yayına telefonda bağlanan Şahin'in babası ise Gülizar Akbulut'un yanlarında olduğunu ve isterlerse imam nikahı kıyabileceklerini ifade etti.

esra erol gülizar

İnanılmaz iddianın ardından canlı yayına çıkan Gülizar ise "Evet, 15 yaşındaki Şahin'e kaçtım. Evlendiğim günden beri şiddet gördüm. Evden çıktığımda yanımda kimse yoktu. Çocukları bıraktım. Gece 4 kilometre yürüdüm" diye konuştu.

Muharrem İnce, Kemal Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu! "Siyaset tavır koyma işidir, ilke işidir, duruş işidir, omurga işidir" Muharrem İnce, Kemal Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu! "Siyaset tavır koyma işidir, ilke işidir, duruş işidir, omurga işidir"

Gülizar, "Bir süredir Şahin ile konuşuyordum. Beni kabullendi. 'Gel' dedi, ben de gittim. Ailesi de evli olduğumu biliyordu. Evden çıkarken 50 bin TL aldım. Şahin'in evine gittik. Parayı babasına verdim" dedi.

Öte yandan Gülizar'ın, çocukları uyuttuktan sonra odun sobası yanarken evi terk ettiği ortaya çıktı.

Bu duruma daha çok öfkelenen mağdur koca ise "Çocuklarımı resmen ölüme terk etti. Benim çocuklarım şimdi ne olacak. 4 kilometreyi gece tek başına yürümesi imkansız. Seni o yolda kim götürdü" diyerek isyan etti. Hasan Akbulut, boşanma davası açtığını da belirtti.

esra erol gülizar 1

BAKANLIK HAREKETE GEÇTİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, bazı basın organlarında "4 çocuk annesi kadın 15 yaşındaki çocuğa kaçtı." haberlerinin yer aldığı hatırlatıldı.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

İstismara maruz kalan 16 yaşındaki çocuk hakkındaki incelemelerin titizlikle yürütüldüğü belirtilen açıklamada, "Habere konu olan kadın hakkında 18 yaş altı olan erkek çocuğuna istismarda bulunması ve 2018, 2019, 2020 ve 2022 doğumlu 4 çocuğunu terk ederek hayati tehlike oluşmasına sebebiyet vermesi nedeniyle suç duyurusunda bulunulmuştur." ifadesine yer verildi. Bakanlığın hizmet modelleri kapsamında rehberlik verilen aileye psikososyal destek hizmeti sağlandığı bildirilen açıklamada, torunlarının bakımını üstlenmek isteyen babaanne ve dedenin Bakanlık tarafından Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) hizmetiyle destekleneceği kaydedildi.