Gergin başlayan kongrede Faruk Özdemir’in verdiği bazı örnekler üzerine salonda tartışmalar büyüdü. Özdemir, sözlerinin yanlış anlaşıldıysa özür dilediğini söyledi. Buna rağmen salonda iki tarafın destekçileri arasında tartışmalar devam etti.

İstanbul Valisi Davut Gül İstanbulluları uyardı! İstanbul Valisi Davut Gül İstanbulluları uyardı!

VEFAT ETTİ

Faruk Özdemir, konuşmasından sonra salondaki yerine oturdu ancak bu arada listeleri hazırlamak için bir üst kata çıktı. Liste hazırlıkları sırasında aniden yere yığılan Özdemir’e partililer arasında bulunan doktor Atila Ilıman ambulans gelene kadar kalp masajı yaptı. Daha sonra Özdemir, özel bir hastaneye kaldırıldı ve oylama devam ederken vefat ettiği haberi geldi.

etimesgut-chp-kongresinde-aday-kalp-krizi-gecirip-vefat-etti

KILIÇDAROĞLU'NDAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Özdemir'in hayatını kaybetmesi CHP'yi yasa boğdu. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından Özdemir için başsağlığı mesajı paylaştı. Üzüntüsünü dile getiren Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı: “Yol arkadaşımız Faruk Özdemir'i kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Partimizin Etimesgut İlçe Kongresi'nde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Faruk Özdemir'e Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm sevdiklerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Başımız sağ olsun!”