Birçok ünlünün kullandığı İstanbul Havalimanı’ndan yolculuk yapan ünlü Piyanist Fazıl Say, sosyal medya hesabından havaalanına övgü dolu sözler yağdırınca, bazı sosyal medya kullanıcılarının tepkisine maruz kaldı.

2018 yılında açılışı yapılan ve dünyadaki birçok havalimanını geride bırakacak donanımıyla takdir toplayan İstanbul Havalimanı’na ünlü piyanist Fazıl Say’dan övgüler geldi. Seyahati sırasında İstanbul Havalimanı’nı kullanan Say, sosyal medya hesabından “Dünyadaki bütün havaalanlarını biliyorum. Yeni havaalanımız dünyadaki en iyisidir, birçok açıdan. THY’de en iyi havayoludur.” ifadelerini kullandı. Bu paylaşımın üzerine bazı takipçiler, ünlü piyanisti adeta linç etti.

Şarkıcı Güllü resmen iğne ipliğe döndü! 90 kilo verdi son hali şaşırttı Şarkıcı Güllü resmen iğne ipliğe döndü! 90 kilo verdi son hali şaşırttı

Fazıl Say Övme

“YENİ HAVAALANIMIZ DÜNYADAKİ EN İYİSİDİR, BİRÇOK AÇIDAN”

İstanbul Havalimanı'ndan övgü dolu sözlerle bahseden Fazıl Say sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu: "Evet. Adı “İstanbul Atatürk Havalimanı” olsa mutlu olurdum. İzlenimlerim babında eklemek isterim. Kızmayın; Dünyadaki bütün havaalanlarını biliyorum. Yeni havaalanımız dünyadaki en iyisidir, birçok açıdan. THY’de en iyi havayoludur. Açık ara hem de. Her açıdan. Bazı havaalanlarında (ABD-Almanya dahil) bavulu gelmesi saatler sürüyor. Kimisinde pasaport kontrol saatler sürüyor. İstanbul hepsinden hızlı. (Uçağın taxi mesafesi evet fazla, ama buna bir çözüm bulunuyor diye biliyorum) Büyük havaalanlarında gate uzaklığı bizden daha fazla. Havaalanlarını karşılaştırırken, sadece havaalanı karşılaştıralım. Başka bir şey değil! Yolcular için, çalışanlar için, ekipler için, ferahlık, imkanlar, lounge, kabin, yer hizmetleri Bir de “büyük havaalanları” olarak karşılaştırmak lazım küçük havaalanı ile büyüğü kıyaslayamayız.”