Dilovası ilçesi Orhangazi Mahallesinde meydana gelen olayda bir düğünde, düğün fotoğrafçısı B. Y.’nin oğlu C. Y. ile damat G. E. arasında, fotoğrafların misafirlere satılması nedeniyle tartışma çıktı.

Tartışma, düğüne katılanların araya girmesiyle sonlandırıldı. Düğünün ardından para meselesinin çözülmediği gerekçesiyle fotoğrafçı B. Y., aileyi arayarak parasını istedi. Aile, parayı ödediğini söyleyerek başka ücret vermeyi reddetti.

Taraflar telefonda birbirine hakaret etti. Ardından fotoğrafçı B. Y., oğulları M. Y., E. Y. ve C. Y. ile birlikte saat 01.00 sıralarında ailenin yaşadığı evin önüne gitti. Burada, taraflar arasında yeniden kavga çıktı. M Y. ve E Y. yanlarındaki silahları çıkararak karşı tarafa ateş etti.

Kurşunların isabet ettiği damat G. E. , babası A. E., kardeşi A. E., amcası İ. E., arkadaşı Ö. T. ve ailenin komşusunun 9 yaşındaki oğlu B.G. yaralandı.

Oyuncusu Merve Kayaalp yaşamını yitirdi Oyuncusu Merve Kayaalp yaşamını yitirdi

Ambulanslarla hastaneye kaldırılan yaralılardan damadın amcası İ. E. ile arkadaşı Ö. T. kurtarılamadı. Olayın ardından kaçan baba ve 3 oğlu, polisin yaptığı çalışmayla kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı.