Kahramanmaraş da 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler 10 ili derinden etkilerken tüm Türkiye’yi yasa boğdu.

22 Mart 2023 Çarşamba Reyting Sonuçları Açıklandı 22 Mart 2023 Çarşamba Reyting Sonuçları Açıklandı

Depremlerin 12. gününde bölgelerden umut dolu haberler gelmeye devam ederken canlı yayınlarda ilginç anlar yaşanıyor.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerindeki merkezlerde meydana gelen 7.7 ile 7.6 şiddetindeki depremler Türkiye’nin güneyini yerle bir etti.

10 ili etkileyen asrın felaketi olarak kabul edilirken on binlerce vatandaş enkazların altında kalarak yaşamını yitirdi. Afetin ilk gününden itibaren depremin merkez üssü olan Kahramanmaraş’ta haber nöbetine devam eden Fulya Öztürk yaşananlar isyan etti.

Öztürk’ün “Her evde cenaze var” sözleriyle başlayan isyanı sosyal medyada çok konuşuldu.

SENE BİLMEM KAÇ OLMUŞ

CNN Türk canlı yayında deprem bölgesindeki izlenimlerinden bahseden Öztürk karşılaştığı manzara karşısında isyan etti. Kahramanmaraş’ta her evde cenaze olduğunu belirten Öztürk, “Her evde bir cenaze var. Nasıl hayat burada normal. Ben sadece Kahramanmaraş için konuşuyorum. Adıyaman daha beter. Hatay beter. Kahramanmaraş’ta sadece 1100 insan ne demek? Biz neden betonların altında kalıyoruz? Sene bilmem kaç olmuş. Biz her şeyi yapabiliriz. Biz neden okyanusu geçip derede boğuluyoruz? 35 bin insan depremde öldü diye biz niye bunları konuşuyoruz?”

BİR SÜRÜ İNSANA MEZAR OLDU

Binaların sağlamlaştırılması gerektiğini söyleyen Öztürk, “Biz sağlam bina yapamayacak bir ülke miyiz? Yapabiliriz. Gelin hep beraber seferber olalım. Herkes korkmasın, kaçmasın. Gerekirse çadırda kalalım. Ben varım. 2 yıl mı? 2 yıl çadırda kalalım. Yeter ki bu binalar sağlam olsun. Şu çatal nasıl oynamadıysa demek yapılabiliyor.”