Hastaneye gider gitmez yatırılan genç kız doktorun getirdiği sonuçlarla şaşkına döndü. Bu şikayetlerinin nedenini duyan herkes inanamadı ama genç kız geçirdiği ameliyat ile sağlığına kavuştu.

14 yaşındaki Beyza, bulantı ve kusma şikayetiyle doktora gitti ama aldığı sonuçlara kimse inanamadı. Bursa’da yaşanan şaşkınlık veren olay, Beyza Baltıc’ın ailesi tarafından hastaneye kaldırılmasıyla ortaya çıktı. Kusma ve bulantı sebebiyle hastaneye yatan Beyza Baltıc, yapılan incelemeler sonucu böbreğinde büyük bir kitlenin olduğu ortaya çıktı.

TAM 9 SANTİMETRE

Acil ameliyata alınan Beyza Baltıc, böbreğini kaybetmeden sağlığına kavuştu. Kapalı yöntemle hiçbir kesi olmadan yapılan ameliyatla çıkan kitlenin 9 santimetre çapında olduğu tespit edildi.

Bolu Dağı Tüneli'nde zincirleme kaza! 1 ölü, 3 yaralı Bolu Dağı Tüneli'nde zincirleme kaza! 1 ölü, 3 yaralı

NORMALDE TAMAMI ALINMASI GEREKİYORDU

Nadir yaşanan olay sonucu kendilerinin de inanamadığı belirten Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Şahan, “14yaşındaki hastamızın böbreğinde nadir görülen 9 santimetre çap büyüklüğünde bir kitle tespit ettik. Hastanın normal şartlarda böbreğinin tamamının alınması gerekiyordu. Biz böbreğinin koruyarak, kapalı yöntemle çıkardık. Kısa sürede iyileşen hastamızı da taburcu ediyoruz” diye konuştu.

İHA