Gazeteci Latif Şimşek televizyon programında kendisini darbettiği gerekçesiyle Demokrat Parti Milletvekili Cemal Enginyurt ve koruması olduğu iddia edilen kişi hakkında şikayetçi oldu. Şikayet üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Latif Şimşek CNN TÜRK canlı yayınında saldırı anını anlattı. Şimşek yaptığı açıklamada, "Tansiyonu yükselten Cemal Enginyurt'un kendisi. Birden bire bağırmaya, çağırmaya başladı. Belki de daha önceden planlanmıştı." ifadelerini kullandı.

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt dün akşam katıldığı televizyon programında gazeteci Latif Şimşek ile tartıştı. Tartışmanın büyümesiyle Enginyurt ve koruması olduğu iddia edilen kişi Latif Şimşek’e fiziki saldırıda bulundu.

LATİF ŞİMŞEK ŞİKAYETÇİ OLDU

Latif Şimşek Milletvekili Cemal Enginyurt ve korumasından şikayetçi oldu. Bunun üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı.

KORUMASI TUTUKLANDI

Gazeteci Latif Şimşek televizyon programında kendisini darbettiği gerekçesiyle şikayetçi olduğu Demokrat Parti Milletvekili Cemal Enginyurt'un koruması olduğu iddia edilen, gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edilen şüpheli tutuklandı.

Diyanet 425 personel alımı yapacak Diyanet 425 personel alımı yapacak

SORUŞTURMA EVRAKI GÖNDERİLECEK

Öte yandan Başsavcılık Milletvekili Cemal Enginyurt hakkında soruşturma evrakınında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına gönderileceğini bildirdi.

AK PARTİ'DEN KINAMA

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de, Demokrat Parti Milletvekili Cemal Enginyurt ve korumasının gazeteci Latif Şimşek’i darp etmesini kınadı.

LATİF ŞİMŞEK SALDIRI ANINI ANLATTI

Latif Şimşek CNN TÜRK canlı yayınında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: Ben önce kısaca olayın nasıl gerçekleştiğini anlatayım. Böyle bir şeyi ilk defa yaşadım. 25 yıldır tanıştığımız siyasetçiyle yaşadık bu olayı. Bu bir akıl tutulmasıdır. Program başladı, hiçbir sorun yok. Programın ilk reklam arasından sonra konu Türkiye'deki yargı sistemine getirildi ve bana göre de haksızlık yapıldı. Ben yargının da zaman zaman hatalı kararlar vermiş olabileceğini ama tümden yargı sistemini itibarsızlaştırmanın doğru olamayacağını söyledim. O sırada Cemal Enginyurt yüksek sesle birtakım sözler söyledi. Tabii bana hitaben sergilediği için ben de aynı sertlikle cevap verdim. Benim sözlerimde ne bir hakaret ne küfür asla yok. Karşınızda size bağıran, çağıran karşısında çocuğu varmış gibi konuşan biri varsa Latif Şimşek de karşılık verir.

Bir canlı yayındaki ses yükselmesinden dolayı bundan dolayı bir gazeteciye korumalarına darp ettirecek saldırtacak noktaya getiren hangi ruh halidir gerçekten merak ediyorum. Karşılıklı ses yükselmesinden sonra Cemal Enginyurt şiddetle oturduğu yerden kalktı. Burun buruna geldik orada. Orada tabii herhangi bir müdahalede bulunmadı tekrar yerine gitti. Daha sonra yayına ara verildi. Yayına ara verilince stüdyo bir anda karıştı. O arada Cemal Enginyurt'un adamları girmişler stüdyoya. Ben Cemal Enginyurt ile tartışırken biri beni sandalyeye otutturdu. Sonra Cemal Enginyurt üzerime gelmeye başlayınca tekrar ayağa kalktım. O sırada arkamdan yumruk geldi, döndüğüm anda da kendimi korumak için kolumu kaldırdım. Sanıyorum sonrasında bir kez daha vurduğu görülüyor görüntülerde. Cemal Enginyurt'un işaretiyle saldırmış olabileceğini düşünüyorum ben.

Tansiyonu yükselten Cemal Enginyurt'un kendisi. Birden bire bağırmaya, çağırmaya başladı. Belki de daha önceden planlanmıştı bu, tartışma sonunda korumaları girdi ve bu olayı gerçekleştirdi. Sonrasında çıktım ben polisi aradım. Benim polisi aradığımı görünce televizyon binasından koşarak çıktılar. Oradan hastaneye gittik, darp raporu aldık. Emniyet müdürlüğüne giderek şikayetçi oldum.

"YAPILAN HAREKETİN HUKUKTA KARŞILIĞI OLACAK"

Hiçbir şekilde benden özür dileme gibi bir girişimde bulunmadı. Yapılan hareketin özürde karşılığı yok, hukukta karşılığı olacak. Bir siyasetçiden beklemezsiniz ama Cemal Enginyurt bir siyasetçi midir? Kamuoyunun takdirine bırakmak gerekir. Kendisiyle defalarca program yaptık. Onunla bir düşmanlığım yoktur. Ben yıllardır onunla tanışan bir gazeteciyim, sadece seslerin yükselmesinden dolayı böyle bir provakasyonun içerisine giriyor. Şöyle planlı olabilir, doğru bildiğim şeyleri sonuna kadar savunan gazeteciyim.

Pınar Işık Ardor: Latif Şimşek'e bir kez daha geçmiş olsun diliyorum. Ortam biraz gergin dediğim hava oldu. İki tarafa da çok bakmıyorum o sırada, kafamı kaldırdım dedim ki bu gerginlik hayra alamet değil. 5 dakika sonra reklamdı. Ani kalkınca biz reklam kararı aldık. Reklamda mıyız diye sordu? Sadece şiddet görüntüleri yoktu, çok kötü bir dil vardı. Bir insan olarak utandım.