Agents of S.H.I.E.L.D., Lost, Prison Break gibi ünlü yapımlardan tanıdığımız Bobby Roth, Altay’ın süpervizör direktörü olarak görev yapacak. T World evreninin ilk dizisi olacak Altay’da, Altay dahil altı süper kahraman ve dört kötü adam tanıtılacak. Dizi; çevre sorunları, savaşlar ve salgın hastalıklar gibi evrensel sorunların yanı sıra, kendi evrenlerinden kötü adamlarla baş etmek için en son teknolojiyi ve kadim bilgeliği kullanan yaklaşık 35 ölümlü süper kahramanı içerecek. Dört sezon ve 26 bölümlük dizi, Ocak 2023 tarihinde TRT’nin yeni dijital platformu olan TRT Dijital’de yayınlanacak.

Bölümleri Kerem Çakıroğlu, Murat Şenöy, Hamit Coşkun ve Dusan Hyska gibi isimler tarafından yönetilecek dizi, Halid Şimşek ve Bülent Turgut tarafından tasarlandı. Karakter gelişimi için daha önce Game of Thrones, Stranger Things, Ant-Man, Avengers: Age of Ultron gibi yapımlarda çalışmış Onur Can Çaylı ile çalışılan Altay, TRT Dijital’in ilk projelerinden biri olacak.

Dizinin yapımcıları Bülent Turgut, Raif İnan ve Erdal Bozkuş; T World Sinematik Evreni’nin birden fazla dizi, film, oyun ve çizgi romana genişletmeyi planlıyor.

Konsept ve süper kahramanlar, hikayeyi Halid S. Şimşek ile birlikte yazan Turgut tarafından tasarlandı. Onur Can Çaylı ("Game of Thrones") karakter gelişimi üzerinde çalıştı. Dizinin yönetmenliğini Kerem Çakıroğlu, Murat Şenöy ve Hamit Coşkun üstlenirken, dizinin canlı aksiyon sahnelerini Dusan Hyska ("Skyfall") yönetecek ve tasarlayacak.

Turgut, "İzleyicileri ilk kez T World Cinematic Universe'e davet etmeyi ve onları yıllardır tasarladığımız yeni süper kahramanlarla tanıştırmayı dört gözle bekliyoruz. Doğu uygarlığının tarihi büyüleyici hikayelerle doludur ve bu evren, kültürümüzün derin ve zengin geçmişinden esinlenmiştir. Dizi, dünyanın dört bir yanından izleyicilerin seveceği ilgi çekici karakterlere ve olay örgülerine sahip olacak. Üretime geçerken, bu yeni Türk süper kahraman dünyasını hayata geçirmeyi dört gözle bekliyoruz" dedi.

Tuba Büyüküstün ile Murat Boz öpüştü 'Zeytin Ağacı' izlenme rekoru kırdı Tuba Büyüküstün ile Murat Boz öpüştü 'Zeytin Ağacı' izlenme rekoru kırdı

Aksiyon dizisi, çeşitli kültürlerden ilham alan süper kahramanları içerecek ve dört sezon ve 26 bölümden oluşacak. Ünlü yönetmen Bobby Roth'un süpervizör direktör olarak görev yaptığı ilk dizide Altay dahil altı süper kahraman ve dört kötü adam tanıtılacak. Tüm sezonlar Ocak 2023'te TRT Dijital VOD platformunda yayınlanacak.