Meteoroloji'nin son verilerine göre bugün hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyrediyor. Ancak alınan son bilgilere göre İstanbul'da hava bir anda değişecek, megakenti 'oraj' vuracak. Aynı oraj uyarısı İzmir içinde geçerli.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın heykelini dikeceğiz" açıklaması Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın heykelini dikeceğiz" açıklaması

İki gün boyunca sürecek. Hava sıcaklığı 5-8 derece arası birden düşecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre bugün yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz (Hatay hariç), İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz (Düzce hariç), Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Çanakkale ve Afyonkarahisar çevreleri ile Edirne'nin güneyi, Isparta'nın kuzey kesimleri ve Antalya'nın doğusunun iç kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İSTANBUL'U ORAJ VURACAK

26 Nisan Çarşamba günü İstanbul başta olmak üzere Marmara genelinde oraj bekleniyor. Bu beklentiyle birlikte sıcaklıklar da düşecek, gök gürültülü yağmur bekleniyor.

ORAJ NEDİR?

Oraj, içerisinde şimşek, yıldırım, sağanak, yağmur, gök gürültüsü ve yer yer dolu barındıran hava olaylarının bütününe verilen isimdir.