Geçtiğimiz Temmuz ayında Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde vurularak öldürülen 22 yaşındaki Mehmet Topaloğu cinayeti Müge Anlı'da uzun süre işlenmişti.

Cinayeti çözmesi için Müge Anlı'ya başvuran acılı aileye göre şüphelilerden biri de çoban olan oğullarının patronu olan Ahmet isimli kişiydi.

Anlı'ya olay gününü anlatan Ahmet Çetin, Müge Anlı'yı hiç tatmin etmeyen şu açıklamalarda bulunmuştu:

'Ben evimin oradan arabamı almaya doğru ağıla doğru gidiyordum. Mehmet'in olayında siyah kapı ile beton direk arasında ben o hizadayken şahıs bahçe duvarının dibinden ateş ederek atladı. Hiç durmadan ateş etti. Yaklaşık 150 metre dere yatağına doğru kovaladım. 70-80 kilo aralarında 1,70-1,80 boyları arasında kar maskeliydi.'

Müge Anlı'da işlenen Muhammet Burhan cinayetinde yeni gelişme Müge Anlı'da işlenen Muhammet Burhan cinayetinde yeni gelişme

müge anlı ahmet çetin

Ahmet Çetin'in özellikle 'kar maskeliydi' iddiasına takılan Müge Anlı, "Ahmet Bey ben sizin Mehmet Topaloğlu ile neden günde 3 kez konuştuğunuzu çözemedim." şeklinde yanıt verirken, aynı zamanda anlatılan hikâyeyi film senaryosuna benzetmişti.

Verdiği çelişkili ifadelerle dikkat çeken Ahmet Çetin, şüpheli olarak gözaltına alındıktan sonra tutuksuz yargılanmıştı.

Müge Anlı bugün yayında Eskişehir 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın 4'üncü celsesine tutuksuz sanık olarak katılan Ahmet Çetin hakkında tutuklama kararı verildiğini açıkladı.

Mahkemede konuşan sanık Ahmet Çetin, "Ölen kişi benim işçimdi. Ben bu olayda mağdurum. Ben öldürmedim. Adalet istiyorum" dedi.

Ahmet Çetin'e iyi hal indirimiyle 'kasten öldürme' suçundan 25 yıl, Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefet suçundan 1 yıl 3 ay hapis cezası verildi.