Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Başkanı Bilal Saygılı ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkanı Veysel Şahin ve heyeti, döviz kurundaki düşüşün ardından fiyatlarında indirim yapan Gıda Çarşısı esnafına ziyarette bulundu.

Ziyaret edilen esnaflar pazartesi gününden itibaren indirim başlatacakları sözünü vererek vatandaşların mağduriyet yaşamaması için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

MÜSİAD’ın “Haydi Türkiye Şimdi İndirim Zamanı” kampanyası kapsamında esnaf ziyareti gerçekleştirdiklerini ifade eden MÜSİAD İzmir Başkanı Bilal Saygılı, Türk Lirası’nın güçlenmesi için esnafın da halkın yanında olması gerektiğini vurguladı. Roket hızıyla yükselen fiyatların paraşüt hızıyla aşağıya inmesini asla kabul etmediklerini belirten Saygılı, "Devletin iradesini güçlü bir şekilde ortaya koyması ve dövizin inmesi sonucunda esnafımızın, tüccarımızın, sanayicimizin, ham madde üreticimizin de tek yürekle fiyatları eski seviyesine getirmesi milli bir görevdir. Bu görevin layıkıyla yapılacağına inancımız tamdır. Döviz kurunun düşmesiyle fiyatların aşağı yönde hızlı bir şekilde inmeye başladığını görmek bizleri mutlu etti. Allah’ın izniyle hep birlikte bu süreci aşacağız; çalışacağız, üreteceğiz ve güçlenmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin de hükümetin yaptığı çalışmayla birlikte doların normalleştiğini belirtti