Kanada'da anormal sıcaklar sebebiyle günlerdir süren orman yangını sonrası  dumanlar ABD'de New York şehrine ulaştı ve havayı tamamen turuncu yaptı.

Türkiye aşığı Azerbaycan milletvekili Ganire Paşayeva hayatını etti Türkiye aşığı Azerbaycan milletvekili Ganire Paşayeva hayatını etti

New York City , Quebec'te yanan yüzden fazla orman yangınından güneye yayılan zararlı duman nedeniyle, Salı gününün bazı bölümlerinde dünyanın en kötü hava kirliliği listesinin başında yer aldı.

IQair'e göre New York City'nin hava kalitesi endeksi Salı gecesi bir noktada 200'ün üzerindeydi - bu "çok sağlıksız" bir seviye . IQair'e göre, Salı günü saat 22:00 ET'de şehir, herhangi bir büyük metropol bölgesinin en kötü hava kalitesine sahipti.

IQair'in bildirdiğine göre, Salı gecesinin ilerleyen saatlerinde New York, Hindistan'ın Yeni Delhi kentinden sonra dünyanın en kötü ikinci hava kirliliği seviyesine sahip oldu.

New York eyaletinin merkezindeki en az 10 okul bölgesi Salı günü açık hava aktivitelerini ve etkinliklerini iptal etti. Okul bölgesi duyurularına göre, bu faaliyetler arasında akademik, atletik ve ders dışı etkinlikler yer alırken, açık teneffüs ve spor dersleri de iptal edildi.