Bir döneme damgasını vuran Popstar yarışmasının en akılda kalan ve bilinen isimlerinden biri olan Aydan Kaya, ikinci kez anne oluyor.

Trük pop müziğinin güçlü sesi Aydqan Kaya 2020 yılında hayatını Teoman Şafak ile birleştirmişti. Bu evlilikten bir oğlu olan güzel sanatçı şimdilerde yine tatlı bir telaş içinde 

aydan-kaya

İKİNCİ KEZ HAMİLE

Şarkıcılığının yanı sıra dizilerde de rol alan ünlü isim şimdilerde 5.5 aylık hamile

Aydan Kaya'nın bebeğinin cinsiyeti ise kız 

AYDAN KAYA KİMDİR?
Aydan Kaya, 19 Nisan 1984'te İstanbul'da doğdu.

Ünlü oyuncu Bülent Çolak dünya evine girdi Ünlü oyuncu Bülent Çolak dünya evine girdi

Aydan Kaya, Öğretmen bir annenin çoçuğudur. 1.66 boya sahip olan Kaya, müziğe ilk olarak yakınları olan Ceyda Görk ve Bertan Üsküdarlı'nın destağiyle başlamıştır. Devlet operasında aldığı eğitim ve şan dersi Aydan Kaya için dönüm noktası olmuştur.

Aydan Kaya 2003 senesinde Popstar yarışmasına katılmıştır.

Popstar yarışması ile beraber Türkiye’nin sevdiği bir sanatçı olmuştur.

Popstar albümü içersinde 'Avuçlarım Kanıyor' ismindeki parçayı söylemiştir. Bu parçayla beraber Altın Kelebek Juri Özel Ödülünü aldı.Bu parçanın ardından ise Sen Mutlu ol isimli şarkıyı söylemiştir. Yılın Pop Starı ödülünü Doğu Akdeniz Üniversitesi vermiştir.

Show Tv ekranlarında yayınlanmış Rüyalarda Buluşuruz adındaki dizide rol almıştır.Bu dizinin ardından sırasıyla Tatlı Hayat dizisi ve Hilal Saral’ın yönetmenliğini yaptığı Elveda Derken adındaki dizilerde oynadı. Elveda Derken adındaki dizide 51. bölümde Şeyda karakteri ile ekranlara geldi.

İlk albümü Aşk Çıkmazı olan Aydan Kaya'ya ünlü isimler destekte bulunmuştur. Kaya, parçalarında Türkiye’nin önemli müzisyenleri ile çalışma fırsatı yakalamıştır. Aydan Kaya, İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Tasarımı Fakültesi mezunudur.