Türkiye'yi yasa boğan deprem nedeniyle çok üzgün olduğunu belirten Sayan, "Hiç iyi hissetmiyorum kendimi, bu felaketi unutmayacağız ve unutturmayacağız. Yardımlar azalmaya başlamış, lütfen yardımlarınıza devam edin." dedi. İlk günden itibaren elinden geleni yaptığını belirten Seda Sayan, "99 depreminde de enkaz üstündeydim, çalışmalara katılmıştım. Bu depremde de başta su ve ısınma olmak üzere birçok alanda iş insanı arkadaşlarımla çalıştık ve çalışmaya da devam edeceğiz." ifadelerini kullandı. İşte detaylar...

Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem, Türkiye'nin 11 ilinde yıkıcı hasara sebep oldu. On binlerce can kaybının yaşandığı depremler sonrası devlet ve millet el ele verdi, yaralarını sarmak için canla başla çalışıyor. İlk günden beri desteğini esirgemeyen isimlerden biri de Seda Sayan.

"Türkiye Tek Yürek" ortak yayınına katılarak depremzedeler için bağış toplayan ve kişisel olarak da birçok yardımda bulunan Sayan, önceki gün Akmerkez'de eşi Çağlar Ökten ile birlikte görüntülendi.

Annesinin ihtiyaçlarını almak için alışveriş merkezine geldiklerini söyleyen Sayan, muhabirlerin "Nasılsınız?" sorusuna "Hiç iyi hissetmiyorum kendimi, bu felaketi unutmayacağız ve unutturmayacağız, önemli olan bu" şeklinde yanıt vererek deprem sürecinden çok etkilendiğini dile getirdi.

"DEPREM BÖLGELERİNE YARDIM ETMEYE DEVAM EDİN"

İlk günden itibaren deprem bölgelerinin ihtiyaçları için seferber olan Sayan, vatandaşlara çağrıda bulunarak şöyle konuştu:

"İlk günden itibaren elimden geleni yaptım, 99 depreminde de ben zaten enkaz üstündeydim, çalışmalara katılmıştım.

Oyuncu Taner Ölmez'in kızı Zeynep 1 yaşına bastı Oyuncu Taner Ölmez'in kızı Zeynep 1 yaşına bastı

Bu depremde de başta temel ihtiyaç; su ve ısınma olmak üzere birçok alanda iş insanı arkadaşlarımla çalıştık ve çalışmaya da devam edeceğiz.

Lütfen, deprem bölgelerine yardımlarınıza devam edin."

Öte yandan asrın felaketi sonrası sanat dünyası tek yürek oldu, el birliğiyle yaralarını sarmak için uğraşıyor.