Sosyal medya ile biraz haşır neşirseniz mutlaka Seyhan Soylu adını duymuşsunuzdur.

Biraz marjinal, biraz deli dolu damarına basıldığında küfürbaz ve sinirli ama sonuç odaklı, araştırmacı şahsına münhasır bir kişi…
Sosyal medya aracılığı ile gündem yaratıp kamuoyu oluşturmaya çalışıp sonunda da başaran Seyhan Soylu, Polat ailesi ile ilgili paylaşımları ile aylar öncesinden bugün olacakların sanki startını vermiş.
Kendi deyimi ile kelle koltukta başlattığı bu savaş, zamanla sosyal medyada ses bulup Instagram ortamından  X ortamına taşınınca bambaşka bir yöne doğru gitti.
X uygulamasında Ali Can Yıldız’ın açmış olduğu sohbet odasına konuk olduğu geceyi hatırlıyorum, sohbet ortamına katıldığında farklı tarzı nedeniyle konuşmasını istemeyenler olmuştu. 
Ama günler içinde aslında anlattıklarının ne kadarda mantıklı olduğunun anlaşılması ile kamuoyu oluşmaya şekillenmeye başlamıştı… Ve ardından Polat davası patlamıştı.
 Ali Can Yıldız’ın X sohbet odası şu günlerin en popüler sohbet odalarının başında geliyor.Bu odada o kadar çok bilgi paylaşımı oluyor ki gündem adeta şekilleniyor  ve o odayı dinleyenlerin sayıları milyona ulaşıyor… Odadaki avukatlar, sosyal medya uzmanları ve diğer işlerinde ehli isimler olayları değerlendirip bir farkındalık yaratıyor, zaman zaman mağdurların sesi olup çözüm alternatiflerini de sunuyorlar.
Bu arada tabiî ki bir de “ilk ben patlattım” olayı var!... “İlk ben yaptım” paylaşımlarını yapanların yanı sıra olaylara sonradan dahil olarak konulara çok büyük katkısı olanları ayrı bir kefeye koyarak diyorum ki “Tarzını seversiniz sevmezsiniz o ayrı ama sezar’ın hakkını sezar’a teslim ederek Seyhan Soylu’yu tebrik etmek lazım” çünkü sosyal medyada bir çok olayın ilk çıkış noktası onun paylaşımları ile başlıyor…"Ne diyor bu kadın?" diye izlediğiniz her storysinin altında aslında çok önemli bir olayın ilk kıvılcımları yatıyor!...