Netflix bugün , başrollerini Josephine Park ve Fanny Bernth'in paylaştığı, Danimarka yapımı gerilim ve suç konulu dizisi The Nurse un ilk tanıtımını yaptı.

Kristian Corfixen'in ödüllü, kurgusal olmayan gerçek suç kitabı The Nurse: The True Story Behind One of Scandinavia's Most Notorious Criminal Trials'a dayanan Hemşire (Sygeplejersken), dört hastayı adam öldürmeye teşebbüsten hüküm giyen Danimarkalı hemşirenin gerçek hikayesini anlatıyor. ,

Dört bölümlük sınırlı dizinin başrollerinde Josephine Park ( Baby Fever, Darkness: They Who Kill, The Investigation ), Fanny Bernth ( Ride Upon the Storm, The New Nurses, Dicte ), Amalie Lindegård ( Baby Fever ), Peter Zandersen ( Borgen ) ve Dick Kaysø ( Birim Bir ).

Danimarka'nın eteklerinde bulunan Nykøbing Falster Hastanesi, herkesin birbirini tanıdığı ve personel devir hızının oldukça düşük olduğu bir yer. Pernille Kurzmann (Fanny Bernth) kısa bir süre önce burada hemşire olarak çalışmaya başlamıştır ve türünün tek örneği gibi görünen büyüleyici ve karizmatik bir hemşire olan Christina Aistrup Hansen (Park) ile şimdiden iyi ilişkiler kurmuştur - herkes tarafından sevilir, işinde inanılmazdır ve acil bir durumda her zaman ilk sırada.

Ancak günler geçtikçe ve Pernille hastaneyi tanıdıkça, Christina'da göründüğünden daha fazlası olabileceğini yavaş yavaş görmeye başlar. En sonunda Pernille, gözlerinin önünde olup bitenlere daha fazla göz yumamayacağına karar verir ve gerçeği ortaya çıkarmak için yola koyulur.

The Nurse ilk bölümü 27 Nisan'da Netflix'te