2022 Dünya Kupası için Katar’a giden A Spor sunucusu Deniz Satar, ölümden döndü. Başkent Doha’daki çölde ATV motoru deneyimi yaşamak isteyen ekran yüzü, bir anda dengesini kaybetti ve düştü. Üzerinden ATV motoru geçen Satar, o anları Bülent Serttaş’ın ATV’den düştüğü haber ile birleştirip ti’ye aldı ve “Çöl turumun 1. dakikası…” diyerek duyurdu.

Daha sonrasında sağlık durumuna dair de paylaşımda bulunan Deniz Satar, “Gayet iyiyim. Rutin yer çekimi buluşmalarımdan biri…” ifadelerini kullandı.

DENİZ SATAR KİMDİR?

İzmir doğumlu Deniz Satar, 1987 yılında dünyaya geldi. İlköğretim ve lise eğitimini İzmir'de tamamlayan spiker, lisans eğitimini  Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde tamamladı.

İzmir'de Kordon Tv'de canlı müzik programı sunmaya başladı. Üniversite yıllarında kendi okulunun uygulama birimi ve yerel yayını Üntv'de haber programı sundu.

Staj yaptığı dönemde ise Konya Tenis ve Dağcılık kulübünün spor dergisi Konkort'ta köşe yazıları yazdı.

Mezuniyetinin ardından 2012 yılında TRT Spor kanalında "İlk Baskı" adlı programı sunmaya başlayan Deniz Satır, 2013 yılından itibaren Fanatik Gazetesi'nde editör ve Web Tv spikeri olarak çalıştı. Sonrasında ise hafta sonları TRT Spor ekranlarında 'Spor Keyfi'ni sunmaya başladı.

2020 yılında kendi sosyal medya hesabından TRT Spor'daki işinden ayrıldığını açıklayan Deniz Satar şimdilerde A Spor’da görev alıyor.