Soğuk cüzdan nedir? Ne işe yarar? Soğuk cüzdan nedir? Ne işe yarar?

Görünüşe göre Microsoft, kullanıcılara daha fazla görev çubuğu özelleştirme özelliği sunmaya hazırlanıyor. Windows 11 yapı 25300'de (en son Geliştirici sürümü) keşfedilen yeni kod satırları, görev çubuğu saatini ve tarihini açıp kapamanıza izin verebilecek seçeneklere işaret ediyor:

  • Görev çubuğu saatini gizle.
  • Sistem çubuğunda saat ve tarihi gizle.
  • Görev çubuğunuzun köşesindeki saat ve tarih bilginizi gizlemek için bunu açın.

Ancak, bu satırlarının varlığının, Microsoft'un görev çubuğu saatini devre dışı bırakma özelliğini sunmak üzere olduğu anlamına gelmediğini belirtmekte fayda var. Zira bu özelliği kararlı sürümlerde görmeden kesin bir şey söylemek doğru olmaz.

Yine de, Microsoft'un Wi-Fi, ses ve pil göstergelerini ayırmak isteyen veya görev çubuğunu ekranın üstüne yerleştirmek isteyen Windows 11 kullanıcılarını görmezden gelirken böyle bir seçenek eklemeyi düşünmesinin kesinlikle ilginç olduğunu söyleyebiliriz.

Görev çubuğundaki tarih ve saat, Windows 11'in yakında etkinleştirmenize veya devre dışı bırakmanıza izin verebileceği tek kısım gibi de gözükmüyor. Önümüzdeki ay piyasaya sürülmesi beklenen Moment 2 güncellemesi, daha akıcı ve minimal bir görünüm için taşma menüsünü kapatma seçeneğiyle birlikte yeniden tasarlanmış bir bildirim alanı getirecek.