Seyhan Soylu ile Yeşim Salkım’ı karşı karşıya getiren olay üç yıl önce atışmayla başlamıştı. Bu kapışmanın sonucunda Yeşim Salkım“uzaklaştırma kararı” aldığı Seyhan Soylu’nun 3 gün “tazyik hapsine” uğramasına neden olmuştu. İki ünlü o günden beri konuşmuyorlardı.

Seyhan Soylu ve Yeşim Salkım Twitterdaki bir sohbet odasında karşılaştılar. Odada avukatlar ve bir dönem Yeşim Salkım’la birlikte çalışan Erol Kösede vardı. Küs iki ünlünün yayında birbirlerine ne söyleyeceklerini merak eden binlerce takipçi, Yeşim Salkım’ın sözleriyle şok oldular. Yeşim Salkım davalaştığı Seyhan Soylu hakkında öyle güzel tespitler yapıyordu ki, kimse kulaklarına inanamadı.

Bir zamanların en etkileyici kadınıydı! Şimdi bambaşka biri oldu Bir zamanların en etkileyici kadınıydı! Şimdi bambaşka biri oldu

Yeşim Salkım, Dilan Polat konusunda yargının harekete geçmesinin nedeni olarak “Kimse üzerine alınmasın bu işi ortaya çıkaran Seyhan Soylu’dur” tespiti ve ardından teşekkür etmesi ikili arasındaki buzların erimesine neden oldu.

Seyhan Soylu da “Gereksiz biri yüzünden birbirimizle kavga ettik. Hiç hak etmeyen birisini savunduğum için böyle bir şey yaşandı” dedi.  Program boyunca birbirleri hakkındaki tespitleri dile getiren ikili hakkında Programı yöneten Ali Can Yıldız bu sohbetten sonra “Artık barıştınız mı?” sorusuna Yeşim Salkım “babamın ölümünde beni aradı ve konuştuk” dedi. Böylece ikilinin arasındaki küslüğün tamamen ortadan kalktığını ilan etmiş oldu.