56 yaşındaki Yılmaz, bugün Ankara'da toprağa verildi.

Sahnede kullandığı 'Elvan Dalton' adı ile bilinen 56 yaşındaki şarkıcı Elvan Yılmaz, dün akşam saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

Yılmaz'ın ölüm haberini, televizyon sunucusu Mesut Yar sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Yar, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Sevgili dostum, güzel insan, değerli müzisyen Elvan Dalton'u (Yılmaz) kaybettik. Güler yüzüyle ve babacanlığıyla hatırlayacağız. Allah rahmet eylesin."

“Mesut Yar'la Bugün” adlı programında Yılmaz'ın ölümüne dair şöyle konuştu:

Dikkat! 3 bölgeye fırtına ve kuvvetli yağış uyarısı Dikkat! 3 bölgeye fırtına ve kuvvetli yağış uyarısı

"Sevgili izleyen, Elvan Yılmaz ya da bilinen adıyla Koçhisarlı Elvan Dalton. Adını duyanlarda hemen bir gülümseme peydah olur zira özellikle kendine has şarkı sözleriyle keyifli bir mizahı vardı. Evet aynı zamanda sevdiğim bir dostum olan Elvan Dalton dün aramızdan ayrıldı. bir çok kez 'Burada Laf Çok'a' konuk etmiştik, Ahmet Kural ve Murat Cemcir'in yanılmıyorsam 'Çalgı Çengi' filminde şarkıları yer almıştı. Kendisine Allah'tan rahmet sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Mekanı cennet olsun."

Ankara Karşıyaka Mezarlığı'nda bugün son yolculuğuna uğurlanan şarkıcının cenaze törenine, ailesi, yakınları ve müzik dünyasından bir çok isim katıldı.

"Çalgı Çengi" filminin müzikleriyle bilinen Yılmaz'ın cenazesi, Ahmet Efendi Camii’nde gerçekleşen törenden sonra Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Elvan Dalton Cenaze

Elvan Yılmaz kimdir?

Elvan Yılmaz, 1966 yılında Ankara’nın Şereflikoçhisar ilçesinde dünyaya geldi.

Müzik ile ilgilenmeye 7-8 yaşlarında başladı, inşaat işinde çalıştığı esnada aldığı bongo ile müzik konusunda kendisini geliştirdi. İlk sahne deneyimini düğünlerde yaşayan Yılmaz, iki çocuk babasıydı.