BBCS yani uzun ismiyle ile “Ben Bu Cihana Sığmazam” dizisi ilk bölümü ile ekranlara bomba gibi düştü...

İlk fragmanı izlediğimde EDHO’nun yan varyantı dediğim dizi şiddet sahneleri ile EDHO’yu aratmadı ama duygusallığın tavan yaptığı aile sahneleri ile de bi o kadar izleyeni yumuşattı.

Malum son dönemlerde şiddetin kol gezdiği bir toplumsal yapıdayız öyle olunca ister istemez dizilerdeki şiddet sahneleri insanı örek teşkil ettiği için iyice geriyor ama aldığım duyumlara göre BBCS ilerleyen bölümlerde kadın hikayeleri tadında bir gelişme gösterecek.

Kadro mükemmel çok kaliteli oyuncular seçilmiş ve hepside birbirleri ile uyum içinde sırıtan bir tek isim bile yok. Senaristler Yusuf Reha Alp, Mahinur Ergun ve Ali Can Yaraş işin hakkını vermiş yönetmen koltuğundaki Onur Tan ise zaten böyle dizilerin en kıdemli yönetmenlerinden ve senaryoyu gayet iyi işlemiş yönetmen koltuğunda.

BBCS fazlasıyla EDHO izleri taşımasına rağmen ilerleyen bölümlerde kendi rüştünü kesin ispatlayacak emarelerde taşıyor.

Oktay Kaynarca yeni dizisinde hiddet ve şiddetten duygusallığa geçiş anlarını muhteşem oynuyor ailesine ne kadar naif ve sevecense dışarıya o kadar sert ve keskin bir kişilikte.

Ebru Özkan bu dizinin lokomotifi olacak o kadar net söylüyorum. Oyunculuğu o kadar beğenildi ki soysal medyada bir tek o TT oldu.

Işıl Yücesoy aile büyüğü rolünde koyun bir köşeye gözleri ile oynasın derler ya işte öyle 50 kusur yılın birikimi ile bugüne kadar aldığı tüm ödüllerin nedenini tek tek ders niteliğinde gözler önüne seriyor yeni jenerasyon oyuncularına.

0x0-ben-bu-cihana-sigmazam-dizisinin-konusu-nedir-ben-bu-cihana-sigmazam-dizisinin-oyunculari-kimler-dizi-ne-zaman-1658227332646

Pelin Akil ikinci kadın rolü ile sosyal medyadan takip ettiğim kadarıyla aynı rahatlık ve doğallığı ile rolün hakkını veriyor ve ilerleyen bölümlerde iki kadının karşı karşıya gelişlerinde inanılmaz sahnelerin yaşanacağının da ilk sinyallerini ilk bölüm ile verdi.

Gülenay Kalkan’ın ilk bölümdeki rolü beni şaşırttı çünkü yüksek performansların oyuncusu o ama neyse ki sonraki bölümlerde hikayenin ana kahramanlarından olacağını öğrenmek hoşuma gitti.

Ali Seçkiner Alıcı “Kurban Baba”, Hakan Karahan’da Dumrul rolü ile sosyal medyanın göz bebeği olacaklar benden söylemesi.

Ve diğer oyuncular daha öncede dediğim gibi hepsinin bir hikayesi olacak ve hepside o hikayenin en iyi kahramanı BBCS çok uzun soluklu bir dizi olacak 5-6 sezon devam edeceğini tahmin ediyorum çünkü hikayesi çok su kaldırır ve Türkçülük konusunun işlenmesi ile de Türkiye Cumhuriyetlerinde de çok izlenir.

İlk bölümde tek gözüme batan şey ise teknik bir hata olarak gördüğü ışık sorunu idi. Canım oyuncular ters ışık kurbanı olmuşlar o konuda sanırım hemen bir tedbir alınır bu kadar büyük bir prodüksiyonlu dizide.