Alloblast hücresel ve gen tedavileri ile dokularımızı organlarımızı onarmaya başladığımızı bize gösteren "Yeniden Doğuş"un anahtarı.

Alloblast tam da Covid aşıları ile birlikte artık biyoteknoloji çağının içinde olduğumuzu, hücresel ve gen tedavileri ile dokularımızı organlarımızı onarmaya başladığımızı bize gösteren tırnak içinde belirtiyorum "yeniden doğuş"un anahtarı diyeceğimiz hücresel cilt gençleştirme uygulamasıdır.

Alloblast; dünyada kök hücre konusunda uzman bilim insanları tarafından geliştirilmiş; İlk seanstan itibaren kısa sürede etki gösterebilen,
tamamiyle doğal,yapay veya sentetik hicbir madde icermeyen, sadece yenidoğan bebeklerin sünnet derilerinden elde edilen %100 fibroblast hücresinden oluşan bir üründür!

Yeni doğan, belirli donör kriterlerine sahip bebeklerden yine belirli bir evreye kadar alınan ALLOBLASTLAR yan etki oluşturmuyor. Çünkü henüz tam olarak kimlik kazanmamış oluyorlar. Bu nedenle herkes de kullanılabiliyor. En önemli avantajı ve bilim insanlarını heyecanlandıran şey de tam olarak bu zaten. Bebek cildinin dokusunu sağlayan bu yeni, canlı, dinamik hücreleri 70 yaşındaki kişiye dahi rahatlıkla ve güvenle uygulayabiliyoruz.

Müslüman bir ülke oluşumuz aslında ilk defa bize bir avantaj sunuyor. Çünkü ülkemizde sunnet derisi tıbbi atık olarak atılmakta ya da bazı batıl inançlar doğrultusunda saklanmakta. Bu süreçte, en başta da bahsettiğim gibi belirli kriterleri sağlayabilen bebeklerin ailesinden onay almak şartıyla atık olacak bu deri numunesi, GMP laboratuvarında işlenmek üzere teslim alınabiliyor. Buradaki bir diğer yasal konu; gerek Dünya’da FDA ve Avrupa İlaç Ajansı gerekse bizim Sağlık Bakanlığımız tarafından izin verilen ve yetkilendirilmiş bir GMP laboratuvarı tarafından alınabilmesi. Aksi takdirde tabii ki bir hekim tek başına ya da sıradan bir laboratuvar gidip bu dokuları alıp işleyemez.
Bir diğer husus da, bazı bilinçli, araştıran aileler zaten sünnet derisinin avantajlarından faydalarından haberdarlar. Özellikle belirle bir zümre daha doğum anından başlayarak kendi çocuğunun kordon kanını, göbek kordonunu ve sünnet derisini saklatıyor. GMP laboratuvarı ile önceden iletişime geçiyorlar ve saklatılmasını talep ediyorlar. Bununla ilgili ileride istedikleri zaman ya da ihtiyaç duyulduğunda hücrelerini ürettirerek gerek anti-aging gerekse tedavilerde kullanabilirler. Sadece kendi için olmasına da gerek yok ailedeki diğer bireylere de bu hücreler uygulanabiliyor.

mezoterapi

Öncelikle elimizde genç, 0 km, hiçbir zararlı etki ile karşılaşmamış son derece kaliteli fibroblast hücrelerimiz var. Sağlıklı, genç ve olumsuz metabolik etkilere karşı dirençli, onarım yapmaya, yenilemeye, bebek cildini oluşturmaya hedefli saf yenidoğan fibroblast hücrelerinden bahsediyoruz.

Kollajen, elastin ve hyalüronik asit gibi cildin gençliğini sağlayan temel yapıtaşlarını 40 yaşındaki bir kişinin kendi fibroblastlarına nazaran yaklaşık 4 kat daha fazla oranda üretebiliyorlar.

Telomer dediğimiz hücrelerin ömrünü (yaş aldıkça hücrelerimizin de ömrü kısalır ve gittikçe iş göremez hale gelir) ifade eden yapılar ALLOBLAST’ta çok uzundur; bu da çok daha uzun süre cildimizi onarması, yenilemesi anlamına geliyor ki anti-aging alanında en çok arzu ettiğimiz konulardan biri budur.

Yüksek aktivite gösterdikleri için ilk seanstan itibaren yoğun bir yenilenme sürecine giriyor cildimiz. Bu süreç en az 1 yıla kadar devam ediyor (Ortalama 3-4 yıl). Yani cildimizde 7/24 onarım işi yapan, yenileme sağlayan bebeksi cilt için durmadan çalışan milyonlarca ALLOBLAST hücresi var.

Sentetik materyaller, kimyasallar, toksinler, dolgu materyali vs. hiçbir zararlı bileşenleri içermiyor. Bu nedenle cildimin kalitesini arttırırken zarar veren bir şey de yaptırmak istemiyorum diyorsanız ALLOBLAST sizin için.

FDA ve Avrupa İlaç Ajansı tarafından da onaylanmış bir uygulamadır.

Sağlık Bakanlığı iznine sahip, GMP onaylı kök hücre, biyobanka ve doku mühendisliği merkezinde üretilir ve her bir ALLOBLAST test edilerek onaylanır.

UYGULAMASI

Sadece 24 saat önceden talep edilmesi halinde ertesi gün uygulanabilir. Uygulama süresi 45 dakikadır.

Eskiden otolog uygulamalarda (FIBROCELL vs.) biyopsi ile doku alımı, kan alımı, seroloji testi vs. yaptırmak gerekirdi. Burada bir test yapılmasına gerek yoktur. Dileyen herkes uygulamayı yaptırabilir.

Özellikle 30’lu yaşlardan itibaren kollajen ve diğer yapı taşı proteinler cildimizde hızla azalmaya başlar. Bu yüzden 30-70 yaş arası bu uygulamadan fayda sağlayabilirler. Hiçbir kısıtlama yoktur.

Uygulama işlemi standart mezoterapi uygulamalarından farksızdır. Cildin altına ince iğneler ile yapılır ve yaklaşık 45 dakikada sonlanır. Ardından sadece 24 saat su değdirmiyoruz, makyaj yapmıyoruz. Ertesi gün günlük yaşantımıza kaldığımız yerden rahatlıkla devam edebiliriz.

Uygulama sonrasında ise, öncelikle şunu anlamamız lazım; uygulanan şey canlı hücreler. Bunlara ne kadar iyi bakabilirsek o kadar çok cildimizde kalıp, bebeksi formu ortaya çıkaracaklardır. Peki nasıl bakacağız? Cevabı çok basit hiç endişe duyulmasın;

  • Fasf food, şekerli gıdalar, alkol ve sigarayı azaltın. Sadece ALLOBLAST’ları değil, tüm hücrelerinizi korumuş olursunuz.
  • Düzenli uyumaya gayret edin.
  • Vitamin ve mineral takviyelerini öncelikle besinlerden, sonra oral yolla sonrasında ise yine mezoterapilerle destekleyebilirsiniz.
  • Cildiniz için toksik, gelişi güzel maske, peeling, tıkayıcı, aşındırıcı kozmetik ürünlerden kaçının. (Reçete edilmiş tedavisel uygulamalardan bahsetmiyorum)
  • Antioksidan içeriği yüksek yeşil renkli gıdaları tüketmeye gayret edin.
  • Günlük bol su tüketin.
  • Spor ve aşkı ihmal etmeyin

Bütün bu aslında çok temel görünen bilindik tavsiyeleri yerine getirdiğinizde tüm hücreleriniz size bunun karşılığını fazlasıyla verecektir. Vücudumuza, cildimize ve gençliğimize acımasız olmayalım...