1961'de İzmir Karşıyaka’da dünyaya gelen Rasim Kaan Aytoğu, İzmir Atatürk Lisesi mezunudur. 1982'de ABD’de University of Illinois Endüstri Mühendisliği’ni bitiren ve aynı zamanda Endüstri Yüksek Mühendisliği eğitimini de tamamlayan Rasim Kaan Aytoğu, 1988 yılında Başbakanlık tarafından Harvard Universitesine gönderildi ve orada ABD İşletme Yönetimi Programına katılması sağlandı.

1989'da Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı'nın Birleşik Krallık Kamu İdaresi Enstitüsü’ne gönderilen ve orada Kamu Yönetimi Uluslararası Finansman Programı’nı tamamlayan Rasim Kaan Aytoğu, 1994 yılında gittiği Pacific Western Universitesi’nde finans alanında doktorasını tamamlayarak yurda döndü.

Rasim Kaan Aytoğu Kimdir

Yurda döndüğünde GAP projesişndre direktörlük yapan ve Gazi Üniversitesin'nde öğretim üyeliği yapan Rasim Kaan Aytoğu, de Fen Bilimleri Enstitüsü Öğretim Üyesi olarak yer aldı. Rasim Kaan Aytoğu'nun diğer görevleri ise sırasıyla şöyle;

- İstanbul Altın Rafinerisi Kurucu Yönetim Kurulu Başkanlığı,

- İstanbul Altın Borsası Kurucu Genel Sekreterliği,

- T.C. Başbakanlık Başbakan Başmüşavirliği,

- İstanbul Büyükşehir Belediyesi İştirakler Daire Başkanlığı,

- İSTAÇ, İSTON, BELTUR, İGDAS, KÜLTÜR A.Ş. şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı

- Dubai’de Tanmiyat Yatırım Holding Grubu’nda İcra Kurulu Başkanlığı

- Cidde Şehri Kentsel Gelişim Yatırım Holding’te Finansman Grup Başkanlığı

- Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nda Yönetim Kurulu Üyeliği

- İhlas Holding CEO'su

Avukat Esin Aytoğu ile evli olan 1 çocuk babası olan İhlas Holding CEO'su Rasim Kaan Aytoğu, AKP'nin İzmir Milletvekili adayı olarak da AK Parti'de yer almıştır.