Şu günlerde Disney Plus'ta en çok izlenenler arasında olan "Bursa Bülbülü" filminin şarkılarını seslendiren isim merak konusu.

Ata Demirer ile Özge Özacar'ın birlikte şarkı söyledikleri o muhteşem şarkıları Özacar'ın kendi sesi ile seslendirdiği sanıldı ama şarkıyı seslendiren esas sesin sahibi bambaşka biri
Aslında ilk bende Özge Özacar söylüyor sandım ve helal olsun hem güzel oynayıp üstüne bir de bu kadar güzel şarkı söyleyen oyuncu az bulunur demiştim ama biraz araştırınca farklı bir durumla karşılaştım.
Filme ayrı bir değer veren şarkıların arkasındaki o büyülü sesin sahibi Melek Büyükçınar çıktı.
Melek Büyükçınar’ı size biraz tanıtmak istiyorum… 
Kendisi 1998 İstanbul doğumlu ve müzisyen bir aileden geliyor. Dedesi birçok ünlü şarkıya imza atmış bestekâr Cavit Deringöl, Amcası Sait Büyükçınar ise arabesk besteleriyle tanınmaktadır.
İstanbul Teknik üniversitesi Devlet konservatuarından mezun olmuş ama halazırda İstanbul Teknik üniversitesi devlet konservatuarı Müzik Teorisi bölümünde okumakta 
Müzik kariyerinde ise Ajda Pekkan, Seda Sayan, Sinan Akçıl gibi birçok ünlüye sahnede backvokal olarak eşlikte bulunmuş…2022 yılında Berdan Mardin’inin seslendirdiği Sözü müziği kendisine ait “Efsane” isimli şarkıyla beraber bestecilik hayatına da giriş yapmış.Bu arada bir youtube kanalı var ve orada da müzikal çalışmalarına devam ediyor
Aslında onu daha çok küçük yaşlarda televizyon ekranında Erol Evgin ile Pınar Altuğ'un birlikte sundukları “Bir Şarkısın Sen” yarışmasında müthiş sesi ile küçük bir yetenek olarak izlemiştik .
İşte o küçük Melek aradan geçen yıllar içinde aileden gelen müzik sevdasını, alt yapısını hayli sağlam tutarak devam ettirip bugün karşımıza Bursa Bülbülü filmde devleşen bir performans ile çıktı.
Eminim ki küçücük yaşta başladığı bu müzik yolculuğu onu adım adım zirveye taşıyacak…