İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea'nin ABD'li milyarder Todd Boehly öncülüğündeki konsorsiyuma satışının tamamlandığı açıklandı. Kulübün 2 Mart'ta satışa çıkarılacağının duyurulmasının ardından süreç ve 19 yıllık Roman Abramovich dönemi bugün resmen sona erdi.

Kulüpten yapılan açıklamaya göre; Rus Milyarder Abramovich tarafından, Todd Boehly ve Clearlake Capital liderliğindeki bir yatırım grubuna satışın tamamladığı duyuruldu.

Chelsea'nin satış sürecinin son derece kapsamlı ve hızlandırılmış bir zaman çizelgesinde tamamlandığı belirtilirken, kulübün yeni sahibi, normalde 1 yıl sürmesi beklenen süreç yerine yalnızca 3 aydan kısa bir sürede belli oldu.

Resmi açıklama geldi! Galatasaray'da Torrent dönemi sona erdi Resmi açıklama geldi! Galatasaray'da Torrent dönemi sona erdi

Satış işlemleri sırasında 100'den fazla kişi ve kuruluşla ayrıntılı görüşmeler yapılırken, kulüp 12 güvenilir teklif aldı. Bunlardan 3'ü son aşamaya gelirken, Todd Boehly ve Clearlake Capital konsorsiyumunun teklifi kabul edildi.

Konsorsiyumun ödeyeceği miktar belirtilmezken, İngiliz basınında yer alan haberlere göre satış için 4.25 milyar Sterlin'lik teklif kabul edildi.