6 Şubat depremlerinde büyük yıkımın yaşandığı Malatya’da, İnönü Üniversitesi sağlık çalışanlarının barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla, TCDD’nin tahsis ettiği vagonlar, İnönü Üniversitesi yerleşkesinde yaşam alanlarına dönüştürüldü.

Törende konuşan İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, 6 Şubat depremleri sonrası Malatya’nın en çok etkilenen 4 İl arasında olduğunu belirterek, vagon evler projesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Bakan Özhaseki: Malatya'da 130 bin 419 bağımsız bölüm yapacağız Bakan Özhaseki: Malatya'da 130 bin 419 bağımsız bölüm yapacağız

Deprem sonrası hayata geçirilen çok özel bir projeye tanıklık etmek üzere bir araya geldiklerini kaydeden Vali Ersin Yazıcı, “Öncelikle bu projeyi hayal eden ve hayata geçiren herkese teşekkür ederim. Bu özel mekanda kalacak hocalarımız, deprem korkusu yaşamadan insanlarımıza en üst düzeyde sağlık hizmetini sunmasını temin etmiş oluyorsunuz. Başta hocalarımız olmak üzere, tüm sağlık ekibi huzur içerisinde rahat bir şekilde yaşamlarına devam edip, bu rahatlık içerisinde insanlara sağlık hizmeti sunmaya devam edecekler. Projede emeği geçen herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak: