Deprem saati 04.17 olarak kaydedildi. Bölgede 13.24'te 7.6 büyüklüğünde ikinci bir büyük deprem daha oldu.

Gazeteci Sedef Kabaş hangi partiden milletvekili aday adayı oldu? Gazeteci Sedef Kabaş hangi partiden milletvekili aday adayı oldu?

Depremin 10 ilde birden şiddetli şekilde hissedildiği açıklandı: Kahramanmaraş ve Hatay başta olmak üzere Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman ve Malatya'dan acı haberler gelmeye devam ediyor.

3381 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

AFAD Deprem Risk Azaltma Müdürü Orhan Tatar, "285 artçı var. Bunlar sürekli değişiyor ve her dakika artıyor. Vatandaşlarımızdan hasarlı binalardan uzak durmalarını rica ediyoruz. Artçılar zaman zaman 5 ve üzerinde olabilir. Ciddi şekilde bir yıkım yaratabilir. Yaşamını yitirmiş sayısı 3 bin 381. Yaralı sayımız 20 bin 426. 5 bin 775 bina yıkıldı, teyidi yapılmamış bina sayısı toplam 11 bin 302" dedi.

DÜNYA ÜLKELERİNDEN TÜRKİYE'YE YARDIM

Tarihi felaketin ardından dünya ayağa kalktı, kurtarma ve yardım ekipleri bir bir yola çıktı. Avustralya'dan Azerbaycan'a, Japonya'dan Yunanistan'a, ABD'den Lübnan'a, İsrail'den Almanya'ya, Güney Kore'den Katar'a, Rusya'dan İspanya'ya, Japonya'dan Tayvan'a yeryüzünün dört bir yanından uçaklar havalandı.

ENKAZ ALTINDA DOĞUM

Öte yandan yaşanan felaket Suriye'yi de vurdu. Suriye Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerde can kaybının 769'a, yaralı sayısının ise bin bin 448'e yükseldiği bildirildi.

Tüm bu gelişmeler yaşanırken, Suriye'den gelen bir görüntü yürekleri burktu.Söz konusu o anlarda hamile bir kadın enkaz altında doğum yaptı. Kurtarma ekipleri bebeğin sağlıklı olduğunu, annenin ise hayatını kaybettiğini söyledi. Kısa süre içerisinde milyonlarca kişi tarafından izlenen video dünyada gündem oldu.