İsranbul Anadolu Adliyesi iş mahkemesinde görev yapan Hakim Necmi Arslan, eşi Hande Arslan tarafından önce dövülmüş, ardından da üzerine kızgın yağ dökülerek öldürülmüştü. Hande Aslan daha sonra pencereden atlayarak intihar etti. Trajik olayla ilgili soruşturmada Yeşilçam filmlerine taş çıkartacak bir dram çıktı. Hakim, Hande Aslan'ı önce kocasından boşamış sonra evlenmiş. Kendisinin zannettiği çocuk da Hande'nin eski kocasındanmış.

Aksaray'da kız arkadaşının silahla vurduğu Polis ağır yaralandı Aksaray'da kız arkadaşının silahla vurduğu Polis ağır yaralandı

İstanbul Anadolu Adliyesinde İş Mahkemesi hakimi olarak görev yapan 54 yaşındaki Necmi Arslan'ın 1 Nisan günü Kadıköy'deki evinde üzerine kızgın yağ dökülerek bıçaklanmış halde cansız bedeni bulundu. Oturdukları binanın bahçesinde ise pencereden atlayarak intihar eden eşi 43 yaşındaki Hande Arslan'ın cesedi bulundu. Hande Aslan'ın eşini kıskançlık nedeniyle öldürdüğü iddia edilmişti ancak gerçek bambaşka çıktı. İşte Sözcü'nün haberine göre hakim cinayetinde ağızları açık bırakacak ayrıntılar.

Karısını, eski kocasından boşarken birlikte oldular

Arkeolog olan Hande Arslan, önceki evliliğinde yaşadığı şiddetli geçimsizlik nedeniyle eski eşine karşı boşanma davası açtı. O tarihte Anadolu Adliyesinde Aile Mahkemesi hakimi olan Necmi Arslan, Hande Arslan'ın boşanma davasına baktı. Hakim Necmi Arslan da aynı adliyede görev yaptığı hakim eşinden boşandığı için ikili arasında boşanma davası sürecinde bir duygusal yakınlaşma oldu.

Hakim Necmi Arslan 1

Boşanma davası bitmeden birlikte yaşamaya başladılar

İkili boşanma davası devam ederken birlikte yaşamaya başladı. Bu sırada Hande Arslan'ın hamile olduğu ortaya çıktı. Gebelik testi yaptıran Hande, birlikte yaşadığı hakim Necmi Arslan'a, “Senden hamile kaldım. Bebeğimiz olacak” dedi. Hakim de “Zaten boşanıyorsun, dava biter karar kesinleşirse nikah yapar evleniriz. Sorun değil, sen gebeliği sonlandırmayı düşünme” dedi. Kadın doğum yapınca boşanma davası henüz bitmediği için bebeğin babası da nüfus kayıtlarına Hande Arslan'ın eski eşi olarak geçti.

Evlenince çocuğu nüfusuna almak istedi

Hakim Necmi Arslan boşanma davasını karara bağlayıp birlikte yaşadığı Hande'yi eski eşinden boşadı. Karar, istinaf ve Yargıtay sürecinden de geçip kesinleştikten sonra ikilinin resmi nikâhlı evliliği önünde de engel kalmadı. Birbirlerini deliler gibi seven ikili önce resmi nikâh kıyıp evlendi, ardından da balayı için yurtdışına tatil planı yaptı. Pasaport başvurusu yapan hakim daha sonra bebeği de nüfusuna alabilmek için dava açtı. Ne olduysa bundan sonra oldu. 3.5 yaşındaki bebekleri, Hande'nin eski eşinin nüfusuna kayıtlı olduğu için hakim Necmi Arslan, bebeğin babası kendisi olduğu için soy bağının iptali davası için Asliye Hukuk Mahkemesine dava açtı.

Bebek, eşinin eski kocasından çıktı

Arslan, mahkemeden bebeğin babasının kendisi olması nedeniyle soy bağının iptali davası ile bunun düzeltilmesini istedi. Mahkeme ise, bu tür davalarda babalık testi yapılmadan karar verilemeyeceğinden öncelikle bebeğin ve babanın Adli Tıp Kurumu'na sevk edilmesini kararlaştırdı. Babalık testiyle ilgili mahkemeye gelen raporla hakim Necmi Arslan neye uğradığını şaşırdı. Rapora göre bebeğin babası yüzde 99.99 ihtimalle Hande Arslan'ın eski eşi çıktı. Kadının boşanma davası açtığı tarihte eski eşinden hamile kaldığı, ancak bunu bir süre hakimden gizledikten sonra bebeğin babasının kendisi olduğunu söyleyip ikna ettiği öğrenildi.

Yalan söyleyen eşinden boşanmak isteyince

Bu duruma öfkelenen hakim Necmi Arslan, eşi Hande'nin kendisine yalan söylediğini, bu durumu kabul edemeyeceğini belirterek boşanmak istediğini söyledi. Hakim Arslan kendisini kandıran eşine karşı dava açmaya hazırlandığı sırada evde yaşanan tartışma ve kavganın bir anda alevlenmesi üzerine Hande Arslan'ın mutfaktaki ocakta kızgın yağı eşinin üzerine dökerek feci şekilde yanmasına neden oldu. Öfkesine hakim olamayan kadın daha sonra hakim eşini vücudunun farklı yerlerinden bıçakladı.

Hakim Necmi Arslan 2

Çocuk biyolojik babasına geri verildi

Çocukları kreşte olduğu için evde yalnız kalan kadın eşini öldürdükten sonra oturdukları 3. kattaki evin balkonundan atlayarak intihar etti. Ağır yaralı olarak Göztepe Şehir Hastanesine kaldırılan kadın burada hayatını kaybetti. Hakim Necmi Arslan, Heybeliada'da kılınan cenaze namazının ardından toprağa verilirken, Hande Arslan da Karacaahmet Şakirin Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. 3,5 yaşındaki bebek ise öz babasına verildi.

Kaynak: Medya Radar