Aleyna Tilki'nin sosyal medyadan yaptığı açıklamalar gündemine bomba gibi oturmuştu.

Tilki, hemcinsi meslektaşlarını hedef alarak "Feminist zannettiğiniz kadınlar sektörden ekmek yememem için turnemi iptal ettiriyor" açıklamasında bulunmuştu.

Aleyna Tilki'nin serzenişine dair ilk açıklama menajeri Haluk Şentürk'ten geldi.

Gazeteci Müge Dağıstanlı'ya konuşan Menajer Haluk Şentürk, tam aksini yaparak Tilki hakkında zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

Açıkça ve çekinmeden söylüyorum; Aleyna'nın sözlerinin hedefinde direkt ben varım!' diyen Haluk Şentürk, 'Bunu gerçekle ilgili bir çekincem olmadığı için rahatlıkla söylüyorum. Sebebine gelince; iki hafta önce bir Avrupa turnesi başladı. Grupta 20'ye kadın sanatçı bulunuyor. Aralarında menajerliklerini yürüttüğüm isimler var. Aleyna'nın ifadesinin aksine kadroda onun da yer alması için çok çaba harcadım. Bu çabamı yanlış yorumlamasını toyluğuna veriyorum.Suçlama, küfür ve el hareketi cahilliğinden! Halbuki çok özel bir yetenek. Ama kariyerini yönetemiyor ve saçmalıyor. Paylaşımlarına, mesajlarına dikkat etmezse daha çok üzülür. Bü ülkenin yapısına saygı duyacak. Büyüklerine karşı edepli davranacak. Nankör olmayacak. Bir de 'Ölmemi istiyorlar' demiş. Öldürmek mi? Aleyna kendi kendisinin katili!' diyerek bitirdi.' dedi.

Aleyna Tilki menajerinin bu sözleri karlısında yeni bir açıkklama yaptı.

 Bugün hakkımda çıkan açıklamalar doğru değil. Hatta gerçeklik algıma oynanan bir oyun daha…
Çıkacağımız turnede 
yurt dışı uçak bileti, ekipman masraflarının çok olduğunu söylediler ve ben o turnede olmak istediğimi, uçak masrafını düşürmek için 
‘Uçak bana şart değil, zaten dünyanın her yerinde tek kalıyorum orada bir evde kalır trenle de konserime gider gelirim. Tren sahneden önce beni yormaz aksine bana ilham olur.’ dediğimi kendisi dahil herkes biliyor… Hatta orkestramı bile bu turneye göre tasarlamıştım.
Kendileri de bu şekilde işlerini çok kolaylaştırdığımı söylediler. 

Çok üzüldüm. Ben gazetenin üstünden yeri gelince ekmek yiyen, ülkede güvenlik problemim olsa da yaşıtlarım gibi yaşamı deneyimlemek için paylaşımlı öğrenci evlerinde kalan, son bir yılımı doğanın en bakir yerlerinde bazen babamla bazen arkadaşlarımla dağlarda kalarak geçirmiş, konforu gerçek şeylerde arayan bir kadınım.

Zaten nasıl oldu da tüm sektör algı operasyonuyla beni benden tam tersi göstermişti hiç anlayamamıştım.
Artık daha yeni bi versiyonumda olduğum için herşeyi anlıyorum ve tek değilim.

Ben yıllardır dünyanın her yerine gidip  iki İngilizce  üç tane de Türkçe albüm bitirdim. Henüz hiçbirini çıkartmadım. Çünkü sizin gibi acelelerim yok... Şarkılarım tüm otoritelerden daha büyük benim için çünkü onlar benim hikayem ve kalpten kalbe hepimizin yaşadığı hissettiği  hikayeler… Onlar sizden korkamaz…

Hepimiz o turnenin ve hatta çocukluğumdan beri sahnelerimin neden iptal olduğunu biliyor olacağız…

Ünlü klarnetçi Serkan Çağrı hastanelik oldu Ünlü klarnetçi Serkan Çağrı hastanelik oldu

Aleyna Tilki Açıklama

Editör: Medya Tilkisi