Hamas'ın İzzettin El Kassam Tugayları Yom Kippur Savaşı'nın 50. yıl dönümünde İsrail'e özellikle sivilleri hedef aldığı  büyük bir saldırı düzenledi.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Blinken ve Stoltenberg ile bir araya geldi Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Blinken ve Stoltenberg ile bir araya geldi

Hamas'ın İsrail'e yönelik saldırıları sırasında bazı kişiler rehin alınarak Filistin tarafına götürülmüştü. Bir kamyonetin arkasında hareketsiz halde yatarken görüntülenen bir kadının görüntüsü çok konuşulmuş, bu kadının Alman vatandaşı Shani Louk olduğu öğrenilmişti.

"HASTANEDE OLDUĞUNA DAİR İDDİALAR VAR"

Shani Louk'un annesi günlerdir kızı için yardım çağrısında bulunarak kızıyla ilgili bilgi isterken, Alman basınında bir iddia gündeme geldi. Bild gazetesi dünyanın gündeminde Shani Louk isimli genç kızın hayatta olduğunu ve Filistin'de Hamas'ın bir hastanesinde tedavi altında olduğunu öne sürdü. Genç kızın ailesinin Shani Louk'un hastaneye kaldırıldığı bilgisinin aldığı belirtilen haberde anne Ricarda Louk'un "Şu anda Shani'nin hayatta olduğuna ancak ciddi bir kafa travması geçirdiğine ve durumunun kritik olduğuna dair kanıtlarımız var. Her dakika kritik." dediği belirtiliyor.