Ünlü Karikatürist Latif Demirci hayatını kaybetti Ünlü Karikatürist Latif Demirci hayatını kaybetti

İsviçreli tenor Urs Buhler, Fransız tenor Sebastien Izambard, Amerikalı tenor David Miller ve İspanyol bariton Carlos Marin tarafından kurulan Il Divo, 2021 yılında kaybettikleri Carlos Martin'in anısına çıktıkları "Greatest Hits Tour" dünya turnesine devam ediyor.

İlk albümlerini 2004'de yayınlayan, 18 yıllık kariyerlerinde 4 farklı dilde söyledikleri şarkılarla defalarca dünya listelerinin ilk sıralarında yer alan, tüm dünyanın tanıdığı şarkıcılar ile yaptıkları düetler ile de adından söz ettiren grup, gittikleri her yerde en prestijli salonlarda içlerinde global liderlerin de yer aldığı müzikseverlere konserler verdi. İl Divo, 33 farklı ülkeden aldıkları yüzlerce kariyer ödülünün de sahibi.

En son yayınladıkları "For Once In My Life" albümlerinin dünya tanıtım turnesinde yolda olan Il Divo, 2021 yılında Carlos Martin'i aniden kaybetti.

Büyük şok yaşayan grup, birlikteliklerinde devam mı, tamam mı kararını ilk kez düşündü ve Martin'in anısına turnenin adını "Greatest Hits Tour" yaparak yola devam etti. Her konserlerini Carlos Martin'e adayan Il Divo, bu duygusal turne ile İstanbul'a geliyor. Gruba bu konserinde özel misafir vokalist olarak Meksika asıllı Amerikalı bariton Steven LaBrie eşlik edecek.

Türk müzikseverler ile İstanbul'da buluşacak olan Il Divo'nun "N Kolay Harbiye Açık Hava" konserleri kapsamında 21 Temmuz'da gerçekleşecek olan konserinin biletleri, 3 Haziran 2022 cuma günü 11:00'de passo'da satışa çıkacak.