İsrail,bu akşam Sağlık Bakanlığı'nın duyurduğu yaralı konvoyunun yola çıkışı sırasında Şifa Hastanesi'nin giriş bölümüne hedef alarak yeni bir katliam gerçekleştirdi.

Yerel basında,İsrail'in Gazze'deki Şifa Hastanesi'nin kapısı önünde düzenlediği bombalı saldırıda çok sayıda şehit ve yaralının olduğu belirtildi.

Gazze'deki Hastaneler Genel Müdürü El Cezire'ye, israil bombardımanının Refah kapısına giden yaralıları hedef aldığını doğruladı.

Şifa Hastanesi girişinin bombalanması, Refah geçiş kapısına giden ambulansların yönelik saldırıyla aynı zamana denk geldi.  Yerel kaynaklar, ilk yardım konvoyunun aynı anda hastane girişi, Ensar Kavaşı ve sahil yolundaki El Raşid Caddesi olmak üzere 3 yaralı konvoyun hedef alındığını kaydetti.

Rusya'da şiddetli fırtına nedeniyle OHAL ilan edildi Rusya'da şiddetli fırtına nedeniyle OHAL ilan edildi

Gazze Şeridi Sağlık Bakanlığı, çok sayıda yaralıyı taşıyan ambulans konvoyunun, El Raşid Caddesi sahil yolu üzerinden Gazze Şeridi'nin güneyine götürüleceğini duyurdu. Bakanlık, yaralıların çıkışları için koruma ve güvenli geçiş sağlanması gerektiğini Uluslararası Kızılhaç Komitesi'ne bildirdiklerini ancak israil'in buna izin vermediğini bildirdi.

Kaynak: