Bu kapsamda gelen bir son dakika haberine göre KYK yurtları bünyesine toplam da 1.200 personel alımı yapılacağı belirtildi. Başvuruların e-Devlet’ten yapılacağı personel alımında ilan metninin bu gece yarısı yayımlanacağı ifade edildi. Sevindiren haber Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından geldi.

Kasapoğlu, yapmış olduğu açıklamasında bakanlık bünyesinde bulunan yurtlara 1.200 Yurt Yönetim Personeli alımı yapılacağını açıkladı.

Benzin ve motorinde fiyat indirimi! Benzin ve motorinde fiyat indirimi!

1.200 YURT PERSONELİ ALINACAK

Kamu kurumlarında personel alımları tüm hızıyla devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından güzel haber geldi. Bakan yaptığı açıklamasında ülke genelinde 1.200 yurt personeli alınacağını belirtti.

105 YENİ BİNA HİZMETE GİRDİ

Bakanlık olarak 7 gün 24 saat boyunca gençler için aralıksız bir şekilde çalıştıklarını ifade eden Kasaoğlu, yurtlar, kamplar, gençlik merkezleri ve binlerce spor tesisiyle pek çok alanda gençlere hizmet verdiklerini sözlerine ekledi. Geçtiğimiz haftalarda Ankara’da 105 yeni yurt binasını hizmete açtıklarını söyleyen Bakan Kasapoğlu, yeni inşaat çalışmalarının devam ettiğini, önümüzdeki günlerde ise megakent İstanbul’da Türkiye’nin en yeni yurtlarını hizmete açacaklarını vurguladı.

İLAN DETAYLARI BU GECE YAYIMLANACAK

Yeni yurtların yapıldığını aktaran Bakan Kasapoğlu, bu bağlamda yeni açılan yurtlar içinde 1200 yeni yurt yönetim personeli alımı yapacaklarını müjdeledi. 1200 yurt personeli alımı ilanıyla ilgili olarak resmi kararın bu akşam resmi gazete’de yayımlanacağını duyuran Bakan, başvuruların e-devlet üzerinden yapılacağını sözlerine ekledi.