Et yiyen bakteri hastalığına yakalanan 53 yaşındaki kadın, sütyenini çıkardığında gördüğü manzara karşısında dehşete düştü. Derisinin şiştiğini ve kızardığını gören Halcrow, ilk başlarda durumu önemsemedi ancak gerçeği öğrendiğinde hayatının şokunu yaşadı.

8 gün komada kalan Halcrow'un göğsünün bir kısmı alındı ve kaburgalarından kollarına kadar dikiş atıldı. Başına gelen korkunç olayı sosyal medyada paylaşan talihsiz kadın, kesin olmamakla birlikte sütyeninden bulaşan bir et yiyen bakterinin, bu apseye neden olduğunu söyledi.

Korkunç olaydan bu yana sütyen takmaya çekindiğini belirten Halcrow, ''Göğsümdeki apseyi fark ettiğimde doktora göründüm ancak bana ağrı kesici ve antibiyotik verdiler. Birkaç gün sonra durumum gittikçe kötüleşmeye başladı. Ben de daha büyük bir hastaneye gittim çünkü sorunun ciddi olduğunu yeni yeni fark etmeye başlamıştım.

Dünyaca ünlü doktor Mehmet Öz'ün oğlu dünyaevine girdi Dünyaca ünlü doktor Mehmet Öz'ün oğlu dünyaevine girdi

Çok acı çekiyordum, hastaneye girdiğim an beni gören hemşirenin bana doğru aceleyle koştuğunu hatırlıyorum. Yüzüm tamamen griydi. Sağlık görevlileri beni çeşitli testlere soktular ve ağrı kesici iğne yaptılar.

Doktorlar birkaç gün ne olduğunu anlayamadı, açıkçası biraz da şaşkındılar. En sonunda bana 'nekrotizan fasiit' yani et yiyen bakteri hastalığı teşhisini konuldu.

Bu bakteriler bulaştıkları dokuyu enfekte edip yok ediyorlar, hatta bazen uzuv kaybıyla bile sonuçlanabiliyor. Doktorlar beni bilinçli komaya soktular ve ben şoktayken vücudumdan et yiyen bakteriyi çıkarmaya çalıştılar ancak bundan kurturabilmek için iki ameliyat geçirdim'' dedi.

3 hafta hastanede yatan Halcrow, ''Neyseki şu an hayattayım'' diyerek her şeye rağmen travmalarını atlatabildiğini söyledi.

Birleşik Krallık'ta her yıl yaklaşık 500 nekrotizan fasiit vakasına rastlanıyor, ABD'de ise bu sayı her yıl bini buluyor.

Nekrotizan fasiit hastalığının belirtileri arasında bölgenin hissizleşmesi ve şişmesi, yüksek ateş, baş ağrısı ve yorgunluk gibi faktörler yer alıyor.

Organ yetmezliğine yol açabilen bu hastalık, çoğu zaman ölümle sonuçlanabiliyor.