Balıkesir'in Gönen ilçesinde 74 gün önce köpeği ile yürüyüşe çıkan ve sonrasında kaybolan ekonomist Korhan Berzeg'in doberman cinsi köpeği köye geri döndü.

Armutlu Mahallesi'nde 74 gün önce yürüyüş yapmak için evinden ayrılan Korhan Berzeg ile köpeği Tina ormanda kayboldu. Haftalarca yapılan aramalara rağmen hala haber alınamayan ünlü ekonomist Berzeg ve Tina için, ailesi 1 milyon dolar ödül açıklamıştı.

AFAD, jandarma, polis, arama kurtarma ekiplerin tüm çabalarına rağmen herhangi bir gelişme yaşanmazken, 74. günde Tina, kırsal Armutlu Mahallesi'ne geri döndü. Oldukça zayıflayan ve bitkin olan Tina, jandarma gözetimine alınırken, köpeğin köyde yaşayan Hülya Özkan isimli bir vatandaşın evinin bahçesine girdiği öğrenildi.

Berzeg ailesini ziyaret eden Gönen Kaymakamı Arslan Yurt, "Bundan sonraki süreçte, köpekten nasıl yararlanabileceğimiz konusuna yoğunlaşacağız. Bu köpek bizim için bir delil niteliğinde" ifadelerine yer verdi.

Ankara'da iş yerinden yangın! Birden parladı Ankara'da iş yerinden yangın! Birden parladı

Arama ekiplerinin, Tina'yı biraz dinlendirdikten sonra kontrollü olarak ormana salıp Berzeg'e ulaşmaya çalışacakları öğrenildi.

korhan berzeg-1